Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijiečių šeimoms – ir profesionali pagalba, ir nuotaikingi užsiėmimai
2019-07-12

Motinystė ir tėvystė – pats geriausias, džiugesį ir meilę dovanojantis, tačiau tuo pat metu ir sunkiausias darbas pasaulyje. Kartais net stipriausios šeimos susiduria su netikėtomis, sudėtingomis situacijomis ar iššūkiai, todėl Lazdijų rajono savivaldybėje įgyvendinamas projektas „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Pagal šį projektą organizuojamose veiklose kviečiamos dalyvauti visos šeimos, kurios nori tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekia išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti atskleisti savo gebėjimus ir galimybes.

Projekto įgyvendinimo metu teikiama psichologinė pagalba, mediacijos paslaugos, pozityvios tėvystės mokymai, vaikų priežiūra bei šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos. Visos į šias veiklas norinčios įsilieti šeimos laukiamos Būdviečio, Krosnos, Šventežerio, Seirijų, Veisiejų, Kapčiamiesčio, Kučiūnų, Šeštokų, Lazdijų miesto (arba Lazdijų) seniūnijose. Čia dirba socialiniai darbuotojai, kurie šeimoms gali suteikti informaciją apie teikiamas kompleksines paslaugas rajone.

Psichologinė pagalba susideda iš individualių ir grupinių psichologinių konsultacijų, kurių metu padedama asmenims, išgyvenantiems krizę ar emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas, brandos problemas), šeimoms, turinčioms vaikų su vystymosi, raidos, elgesio ir emocijų sutrikimais. Mediacijos paslaugos – pagalba, siekiant taikaus ginčų, tarpusavio konfliktų sprendimo (konfliktinių skyrybų, dėl kurių kenčia vaikai, bendravimo su vaiku tvarkos nustatymo atvejais). Pozityvios tėvystės mokymų metu tėvams suteikiama informacija apie vaikų elgesio keitimo ir drausminimo būdus. Tėvystės gebėjimų ugdymo ir stiprinimo programa vyksta taikant interaktyvius mokymosi būdus, tėvams suteikiama galimybė vaikų elgesio keitimo ir drausminimo būdus išbandyti užsiėmimų metu. O siekiant užtikrinti šeimų, gaunančių kompleksines paslaugas, dalyvavimą aukščiau numatytose veiklose, siūloma vaikų priežiūros paslauga.

Bene daugiausiai linksmų ir aktyvių veiklų, užsiėmimų numatyta teikiant šeimos įgūdžių ugdymo paslaugas: veiks 9 šeimos įgūdžių ugdymo klubai, bus organizuojamos 8 šeimų stovyklos, net 14 išvykų ir žygių, draugėn suburs daugiau kaip 30 kino vakarų, o visas veiklas vainikuos būsimos šeimų šventės.

Projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai“ įgyvendinimui Lazdijų rajono savivaldybėje skirta 190 321,56 Eur ES struktūrinių fondų lėšų. 36 mėnesius truksiantį projektą įgyvendina Lazdijų rajono savivaldybė kartu su Varnėnų kaimo benduomene.

Visos Lazdijų rajono šeimos kviečiamos aktyviai dalyvauti projektinėse veiklose!

Projekto vadovė – Violeta Strankauskienė, tel. 8 318 66 106 el. p. violeta.strankauskiene@lazdijai.lt

Projekto koordinatorius – Žydrūnas Rutkauskas, tel. 8 612 48430 el. p.varnenu.bendruomene@gmail.com

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis