Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Tryliktoji karantino diena: aptartas Lazdijų ligoninės pasirengimas dirbti priimant galimai užsikrėtusius koronavirusu, savivaldybės būstuose daugėja iš užsienio grįžusių gyventojų
2020-03-28

 

 

 

Šiandien vyko nuotolinis LR Sveikatos apsaugos ministerijos, savivaldybės ir Alytaus regiono Asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų nuotolinis  pasitarimas. Pasitarimo tikslas buvo aptarti visų ligoninių, įskaitant Lazdijų, pasirengimą dirbti priimant pacientus, kurie galimai yra užsikrėtę koranovirusu. Kol kas situacija nėra džiuginanti, Lazdijų ligoninė, nors ir turi pakankamai apsaugos priemonių, tačiau dar nėra labai gerai pasirengusi. Šiandien gavome nemažai pavedimų, kuriuos turėsime nedelsdami įvykdyti, siekdami, kad esant būtinybei, galėtume priimti ir gydyti sergančius koronavirusu, užtikrintume tiek dirbančio medicinos personalo, tiek ligonių, sergančių kitomis ligomi,s saugumą. Tikimybę jiems užsikrėsti privalome sumažinti iki minimumo, tikimės, kad ji liks tik teorinė.  

 

 

Savivaldybės būstuose, daugėja gyventojų grįžtančių iš užsienio. Šiandien juose apsigyveno dar keturi asmenys - iš viso jų šiuo metu saviizaoliacijai paskirtuose būstuose jau gyvena  16. Susirgusiųjų  ar jaučiančių koranoviruso simptomus nėra. Ir toliau rajono savivaldybė siunčia transportą, pritaikytą grįžtančiųjų parvežimui į visus oro uostus, taip pat - į Klaipėdos jūrų uostą. Jei jūs ar jūsų artimas žmogus planuoja grįžti iš užsienio, skambinkite arba rašykite. Kontaktinis telefonas - +370 697 61 260.

 

Būdviečio seniūnijos seniūnas šalių sutarimu traukiasi iš užimamų pareigų. Seniūnas nebedirba nuo kovo 26 d. (ketvirtadienio).  Tikimės, kad naujojo seniūno atranka įvyks vos tik pasibaigus karantinui šalyje. Laikinai seniūną pavaduos Lazdijų kaimiškosios seniūnijos seniūnas Aidas Simanynas. Jo telefono nr. +370 696 93159. Būdviečio seniūnijos gyventojus kviečiame, esant poreikiui, kreiptis į jį arba socialinį darbuotoją, seniūnaičius ar administracijos darbuotojus pagal turimos problemos pobūdį. Stengsimės visiems padėti. Aktualius kontaktus, taip pat kitą karantino laikotarpiu aktualią informaciją galite rasti savivaldybės interneto svetainėje, skydelyje „Viskas apie koronavirusą“.

 

Rajono medikai dirba strategiškai svarbiose pandemijos vietose. 3 slaugytojos ir 6 Lazdijų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotojos, išklausiusios specialius mokymus, pamainomis  dirba Alytaus mobiliajame patikros punkte. Visuomenės sveikatos biuro specialistės  taip pat  talkina Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams ties Lenkijos pasieniu, kur tikrina grįžtančiųjų sveikatą, dalija specialias anketas, suteikia  kitą būtiną informaciją.  Karščiuojantiems keliautojams iškart yra kviečiamas greitosios medicinos pagalbos automobilis, jie vežami tirti ir gydyti į specialias hospitalizacijos vietas.

 

Susirgimų dėl koronaviruso COVID-19 Lazdijų rajone vis dar nenustatyta. Gyventojus, kurie pajunta panašius į susirgimo dėl koronaviruso COVID-19 simptomus: aukštą temperatūrą, dažną kosulį, prašome skambinti telefonu 1808. Konsultantas jums paaiškins, kaip privalote elgtis toliau. Jums bus paskirta konkretus laikas atvykti į Alytuje esantį mobilų patikros punktą ir pasitikrinti sveikatą.  

 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis