Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Atnaujinamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūros paslaugos
2020-05-07

Nuo gegužės 11 dienos atnaujinamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūros paslaugos. Jos bus teikiamos vaikams, kurių abu tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu, t. y. privalo eiti į darbą, atlikti būtinąsias funkcijas (darbus) ir neturi galimybės palikti vaiko namuose, pasitelkiant kitų asmenų pagalbą. Atkreipiame dėmesį, kad vaikai maitinsis iš namų atsinešu maistu.

 

Tėvams visų pirma rekomenduojama įvertinti visas įmanomas vaiko priežiūros namuose galimybes, ir tik tuomet, kai tokių galimybių nėra, pateikti prašymą dėl vaiko priežiūros paslaugų. Užpildytą prašymą bei pridedamus dokumentus(abiejų tėvų) darbdavių pažymas, kuriose nurodoma, kad asmuo būtinus darbus privalo atlikti darbo vietoje ir negali jam pavestų funkcijų atlikti nuotoliniu būdu, galima įdėti į ant savivaldybės pastato, greta paradinio įėjimo, pakabintą pašto dėžutę arba skaitmenines dokumentų kopijas išsiųsti el. p. asta.zablackiene@lazdijai.lt.

Pateikti prašymai bus įvertinti per 2 darbo dienas ir apie priimtą sprendimą dėl vaiko priežiūros tėvai bus informuojami prašyme nurodytu telefono numeriu. Grupės švietimo įstaigose bus formuojamos pagal poreikį, atsižvelgiant į gautų prašymų skaičių.

Atkreipiame dėmesį, kad vaiko priežiūros paslauga negali būti teikiama vaikams, sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 23 d. įsakymu Nr. V-483 „Dėl Sunkių lėtinių ligų, dėl kurių ekstremaliosios situacijos ar karantino laikotarpiu asmeniui išduodamas nedarbingumo pažymėjimas, sąrašo patvirtinimo" bei gyvenantiems kartu su asmenimis, priskirtinais rizikos grupėms (vyresnio nei 60 m. amžiaus asmenims ir (arba) sergantiems lėtinėmis ligomis, nurodytomis įsakyme Nr. V-483: žmogaus imunodeficito viruso liga; piktybiniai navikai (jei liga diagnozuota ar buvo paūmėjimas ir jei po taikyto gydymo pabaigos nepraėjo 2 metai); cukrinis diabetas; širdies ir kraujagyslių ligos su lėtiniu širdies nepakankamumu 2-4 laipsnio; lėtinės kvėpavimo organų ligos su kvėpavimo nepakankamumu; lėtinės inkstų ligos su inkstų nepakankamumu; būklė po autologinės kaulų čiulpų ir organų transplantacijos; ligos, kurios šiuo metu gydomos bendra ar selektyvia chemoterapijas ar radioterapija ir ligos, po kurių gydymo šiais metodais pabaigos nepraėjo 2 metai; ligos, kurios šiuo metu gydomos imunosupresija atitinkančia metilprednizolono 10 mg/kg per dieną ir ligos, nuo kurių gydymo šiuo būdu pabaigos nepraėjo 6 mėnesiai; įgimtas imunodeficitas; kitos sunkios lėtinės ligos, kai taikomas imunosupresinis gydymas).

Taip pat primename, kad siekiant kuo didesnio saugumo asmenys, atlydintys vaikus, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Kiekvieną dieną priimant vaikus, bus vertinama visų priimamų į grupę vaikų sveikatos būklė. Vaikai, kuriems pasireikš karščiavimas ar kurie turės ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, ūmių žarnyno infekcijų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz. sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, viduriavimas, vėmimas, bėrimai ir pan.), nebus priimami dalyvauti grupės veikloje.

Apie švietimo įstaigų, vykdančių ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, darbą nuo 2020 m. gegužės 18 d. informuosime atskiru pranešimu.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis