Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt antroji karantino diena: švelnėjant karantino sąlygoms planuojama atnaujinti darželių veiklą, penktadienį dėl COVID-19 planuojama pradėti tirti farmacininkus ir prekybininkus, naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta
2020-05-06

Karantinas pratęstas iki gegužės 31 d., tačiau jo metu įvesti draudimai ir toliau švelninami. Šiandien nustatant naujas karantino švelninimo priemones, numatyta, kad nuo gegužės 11 d. į Lietuvą leidžiama atvykti Lenkijos piliečiams, kurie atvyksta darbo, verslo ar studijų reikalais, o nuo gegužės 15 d. į Lietuvą galės atvykti Estijos ir Latvijos piliečiai. Jiems nebus taikoma privaloma 14-likos dienų izoliacija. Atitinkamai į paminėtas šalis galės vykti ir Lietuvos gyventojai. Kiti karantino laikotarpiu vis dar taikomi draudimų švelninimai prasidės nuo gegužės 18 d. Nuo šios dienos bus leista teikti visas odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos. Taip pat nuspręsta nuo minėtos dienos leisti lankyti pacientus gydymo įstaigose. Nuo gegužės 18 d. leista veikti ir darželiams bei ikimokyklinėms grupėms, tačiau visos mokyklos – tiek pradinės, tiek progimnazijos, tiek gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos – kol kas lieka uždarytos. Nuo gegužės 18 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai bus aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad dėl darbo organizavimo spręs pačios įstaigos. Nuo minėtos datos leista atnaujinti veiklą ir visiems grožio paslaugų teikėjams. Tai reiškia, kad galės veikti ne tik kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet ir soliariumai, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitas grožio paslaugas teikiančios vietos. Sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla vis dar draudžiama, todėl ten grožio paslaugos negalės būti teikiamos.

 

Naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta.Pagal galiojančią tvarką socialinių įstaigų darbuotojai turi būti testuojami kas 7 dienas, todėl pakartotinai dėl COVID-19 ištirti Veisiejų socialinės globos namų darbuotojai. Rezultatai neigiami. Taip pat pakartotinai tyrimai dėl COVID-19 buvo atlikti daugiausia kontaktų turintiems VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“ darbuotojams, kurių tyrimų rezultatai taip pat neigiami. Rytoj planuojama tyrimus atlikti Kapčiamiesčio globos namų darbuotojams, o penktadienį planuojama pradėti prevenciškai dėl koronavirusinės infekcijos tyrimus atlikti farmacininkams, parduotuvių bei kitų prekybos vietų darbuotojams, kurie tiesiogiai aptarnauja pirkėjus. Šiems asmenims tyrimai dėl COVID-19 bus atliekami pagal gautus prašymus Šios dienos duomenimis patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1428. Per vakar dieną patvirtinti 5 nauji ligos atvejai, pasveikusiųjų skaičius – 718. Nuo koronavirusinės infekcijos iš viso šalyje mirė 48 asmenys.

Pastaruoju metu sulaukiama vis daugiau šiuo metu užsienyje gyvenančių kraštiečių skambučių. Nors šiuo metu savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose gyvena 7 iš užsienio grįžę rajono gyventojai, kurių dalis jau šią savaitę išvyks namo, tačiau sulaukiama vis daugiau kraštiečių skambučių. Jie domisi galimybėmis parvykti į Lazdijų rajoną bei privalomai 14 dienos saviizoliacijai būti apgyvendintiems savivaldybės tam skirtuose būstuose. Pirmuosius iš besidominčių sugrįžimo galimybėmis iš Klaipėdos jūrų uosto savivaldybės vairuotojai turėtų parsiveži jau šį savaitgalį.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis