Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
A. Miškinienė savivaldybės ir jos įstaigų vadovams dar kartą siunčia aiškią žinutę: „Priverstinių atostogų būti negali. Prastovos taip pat tik kraštutiniais atvejais ir karantinui užsitęsus“
2020-03-31

Paskelbus karantiną Lazdijų rajono savivaldybė nepasirinko lengviausio kelio ir neliepė darbuotojams rinktis mokamas ar nemokamas atostogas. Priešingai – nuo pat pirmųjų karantino dienų savivaldybės merės pozicija griežta – žmonėms turi būti sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu ir už tai jiems turi būti mokamas darbo užmokestis. Dabar būtinas susitelkimas, kantrybė ir supratimas, kad visi ne tik galėtų atlikti jiems darbdavių pavestas užduotis, bet ir liktų sveiki ir saugūs. Vakar Ministro Pirmininko išplatintame pranešime išsakytos griežtos mintys sutampa su savivaldybės merės nuolat kartojama pozicija – darbuotojai neturi nukentėti.

 

Vis dėl to, skundų iš savivaldybės įstaigų darbuotojų gaunama, atsakingi vadovai taip pat teiraujasi, kaip jiems elgtis. Pažymime, kad merės Ausmos Miškinienės pozicija šiuo klausimu nekinta ir yra aiški nuo pat karantino pradžios:

„Dėl susiklosčiusios situacijos neturi nukentėti darbuotojai ir jų darbo užmokestis. Darbuotojai negali būti verčiami rinktis mokamas ar nemokamas atostogas, nedarbingumą. Būtent todėl kalbėdama su įstaigų vadovais nuolat pabrėžiu, kad visi turime rūpintis darbuotojų interesais ir elgtis socialiai atsakingai. Tik kraštutiniu atveju, karantinui užsitęsus, individualiai kiekvienu atveju, svarstysime prastovų suteikimo būtinybę ir galimybes. Matydama situacijos sudėtingumą, grėsmę ir siekdama, kad pandemijos pasekmės mūsų rajonui būtų kuo mažesnės dar kartą prašau Jūsų visų – susitelkime, padarykime viską kas nuo mūsų priklauso, kad karantinas pasibaigtų kaip įmanoma greičiau“, – teigė merė Ausma Miškinienė – „Labai svarbu kuo mažiau kontaktuoti tiesiogiai ir laikytis visų karantino laikotarpiu nustatytų reikalavimų bei rekomendacijų. Būtent todėl dar kartą kviečiu visus rajono gyventojus nebūti abejingais. Ačiū visiems, kurie dėvi asmens apsaugos priemones, savanoriauja ir skatina aplink esančius elgtis atsakingai bei saugoti save ir kitus“.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis