Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Šešiasdešimt penktoji karantino diena: darbą palaipsniui atnaujina Lazdijų PSPC, daugiau karantino atlaisvinimų – kavinėms ir restoranams, susirgimų dėl COVID-19 mūsų rajone nenustatyta
2020-05-19

 Per praėjusią parą mūsų rajone susirgimų dėl COVID-19 nebuvo užfiksuota. Karščiavimo klinikos darbuotojai toliau ėmė ėminius darbuotojams bei gyventojams, vakar SAM ministro nustatyta prioriteto tvarka. Ėminiai paimti Veisiejų S. Gedos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams ir darbuotojams, kurie nuo vakar pradėjo darbą, rajono gyventojams, turintiems siuntimus stacionariam gydymui, taip pat socialiniams darbuotojams. Darbą palaipsniui atnaujina, į įprastą darbo ritmą grįžta Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras, prieš tai savo pasirengtą pacientų priėmimo ir aptarnavimo tvarką suderinęs su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Lazdijų PSPC ir toliau pirmenybę teikia nuotolinei pacientų konsultacijai, tačiau pacientus, kuriems būtina gydytojo konsultacija vietoje, jau priima. Centras užtikrina, kad vienas pacientas po kito būtų aptarnaujamas tik po valandos, po kiekvieno apsilankiusiojo atliekama visų liečiamųjų paviršių dezinfekcija.

 

Šiandien saviizoliacijai savivaldybės paruoštuose būstuose gyvena 17 iš užsienio grįžusių rajono gyventojų.  Vakar 2 iš jų, grįžusius iš Danijos, parvežė savivaldybės specialiai paruoštas transportas iš Klaipėdos jūrų uosto, vienas grįžo iš Norvegijos nuosavu automobiliu, dar viena rajono gyventoja grįžo iš Frankfurto lėktuvu iš Vokietijos. Į Lazdijus ji taip pat parvežta specialiu savivaldybės transportu. Visiems jiems paimti ėminiai dėl COVID-19.

Nuo šiandien dar daugiau buvo atlaisvinti karantino reikalavimai  kavinėms, restoranams, barams ir kitoms pasilinksminimo vietoms, esančioms uždarose patalpose: jau nebeprivaloma užtikrinti ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų plotą kiekvienam lankytojui. Tačiau, siekiant lankytojų ir darbuotojų saugumo, yra būtina išlaikyti tinkamą atstumą tarp prie stalų sėdinčių žmonių – kad jie vienas nuo kito  būtų nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu. Tuo atveju, jei tarp stalų įrengiamos ne mažesnės nei 90 centimetrų pločio ir 140 centimetrų aukščio pertvaros, atstumas tarp stalų gali būti toks, kad tarp lankytojų, sėdinčių prie atskirų stalų, būtų išlaikytas ne mažesnis nei 1 metro atstumas. Prie vieno stalo galima sėdėti ne didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis, išskyrus šeimos narius. Į  kavinių, barų ar restoranų patalpas eidami lankytojai privalo dėvėti apsaugines veido kaukes. Jos nusiimamos tik valgant ar geriant.  Ir toliau ribojamas viešojo maitinimo įstaigų laikas – jos  galės veikti nuo 8 iki 22 valandos.

Lietuvoje per praėjusią parą vėl išaugo susirgimų skaičius. Naujų susirgimų nustatyta 15. Svarbu tai, kad susirgo darbuotojai, dirbantys dideliuose darbo kolektyvuose -  viename prekybos centre „RIMI“ Vilniuje, taip pat Kauno klinikinėje ligoninėje, todėl reali tikimybė, kad užsikrėtusiųjų gali būti ir daugiau, susirgimų skaičius gali išaugti.  Mirusiųjų skaičius šiuo metu – 60. Pasveiko 1025 šalies gyventojai. Šalies laboratorijose nuo karantino pradžios ištirta daugiau kaip 237 tūkst. ėminiai.

Sveikatos apsaugos ministerija šiandien informavo, jog dar šiais metais Lietuvos gyventojai, prisijungę per e.sveikatą, galės nuotoliniu būdu iš pasirinktos vaistinės įsigyti pagal elektroninius receptus jiems paskirtus receptinius vaistus.   Dabar nuotoliniu būdu tiesiogiai iš vaistinių galėjome įsigyti tik nereceptinių vaistų.  Vienas svarbiausių uždavinių kuriant šį modelį  buvo užtikrinti maksimaliai saugų paciento tapatybės nustatymą ir duomenų saugumą, tačiau šios problemos jau išspręstos, todėl jau greitai vaistus bus galima greitai ir saugiai įsigyti iš namų ar darbo, iš bet kurios vietos, kur tik yra interneto prieiga. Nereikės vykti į vaistinę, stovėti ilgose eilėse. Galimybe pirkti receptinius vaistus nuotoliniu būdu jau naudojasi kai kurios šalys, jų tarpe Estija, Suomija, Jungtinė Karalystė. 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis