Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Lazdijų Nepriklausomybės aikštėje savo muziką susirinkusiems dovanos Lazdijų kultūros centro atlikėjai Agnė Milkuvienė, Arūnas Maciulevičius, Justina Kreizaitė ir LukaBagdonaitė, Krosnos kultūros namų balkone koncertuos Krosnos kultūros namų ansamblis „Vakaruškos“. Prie Seirijų kultūros namų susirinkusiuosius džiugins Seirijų kultūros namų kapela „Seirija“, o prie Veisiejų miesto seniūnijos – Veisiejų kultūros namų kapela „Veisieja“. Lietuva suskambės iš širdies. Išgirsk!

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kad nuo šiandien atvykus ar sugrįžus iš šalių, kuriose sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų, izoliacija netaikoma. Šiuo metu yra paskelbtos 24 šalys, kuriose sergamumas neviršijo nurodytų 15 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Atkreipiame dėmesį, kad šalių sąrašas gali kisti. Tai priklauso nuo šalyje užfiksuotų susirgimo atvejų per pastarąsias 14 dienų.

Išsami informacija apie saviizoliaciją skelbiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://tiny.lt/62vgde2

Nuo rytdienos,  birželio 1 d., švelninami reikalavimai neformaliojo vaikų švietimo veikloms ir vasaros stovykloms. Jie patvirtinti sveikatos apsaugos ministro įsakymu Nebelieka reikalavimo laikytis 1 metro atstumo vienas nuo kito, vienam asmeniui nebėra būtina užtikrinti ne mažesnį negu 5 kv. metro plotą. Panaikinamas reikalavimas, kad vienoje grupėje veiklose gali dalyvauti iki 15 vaikų.  Darbuotojams nebeprivaloma dėvėti veido kaukių. Nebėra ribojama, kad darbuotojo kontaktas su vaiku truktų iki 15 min. Ir toliau turės būti laikomasi vaikų grupių izoliacijos principo, kad vaikai nuolatos dalyvautų tos pačios grupės veiklose ir išvengtų skirtingų grupių  kontakto tiek patalpose, tiek lauke. Vengtinas kontaktas su pašaliniais, veiklose nedalyvaujančiais asmenimis, o jeigu to padaryti neįmanoma, reikia riboti kontakto laiką. Taip pat išlieka galioti reikalavimai, kad neformaliojo vaikų švietimo paslaugų teikimo vietoje būtų sudarytos sąlygos vaikų ir darbuotojų rankų higienai, vėdinamos patalpos, dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai. Išlieka galioti tie patys reikalavimai vaikų maitinimui.

 

Lietuvos vyskupų konferencija informavo, kaip pamaldos ir sakramentų teikimas vyks po birželio 1 dienos, laisvėjant karantino reikalavimams:  svarbiausia - bažnyčiose turi būti laikomasi saugus atstumo tarp žmonių. Laidotuvių metu parapijų klebonai gali leisti nešti karstą į bažnyčią, jei yra išlaikomas saugus atstumas.  Dėl mirusiojo išlydėjimo iš pašarvojimo vietos parapijų klebonai sprendžia individualiai kiekvienu atveju. Pirmoji  Komunija gali būti teikiama nuo birželio 1 d., o Sutvirtinimo sakramentas – nedidelėms grupėms nuo birželio 16 d. Tai turi būti atliekama saugiai – kunigai ir katechetai besiruošiantį sakramentams jaunimą turi pamokyti, kaip priimti šv. Komuniją į ranką. Religines procesijas galima rengti laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos apribojimų renginiams. Tikintieji, kurie jaučia simptomus, būdingus peršalimo ligoms, kviečiami ir toliau melstis namuose. Pustrečio mėnesio kiekvieną vakarą, 20 valandą, skambėjo bažnyčių varpai, kviesdami  jungtis bendrai maldai namuose, kad koronavirusinė infekcija būtų įveikta.  Nuo birželio 1 d. varpais skambinama nebebus, bet ir toliau esame kviečiami jungtis į bendrą maldą ta pačia intencija. Kaip informavo Lazdijų dekanato dekanas Vytautas Prajara, tradicinių Sekminių atlaidų, kurie Metelių parapijos  Kryžių šventovėje vykdavo kasmet  birželio pradžioje ir sutraukdavo šimtus tikinčiųjų, šiemet  nebus.  Tačiau kita didžioji Kryžių šventovės iškilmė –  šv. apaštalų Petro ir Pauliaus atlaidai liepos pradžioje – jau planuojami.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 16  
.