Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Lazdijuose vykdomi pirmosios pagalbos teikimo mokymai
2018-10-12

Spalio 12 d. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos, seniūnijų, VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“, Lazdijų sporto centro, VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“ darbuotojai dalyvavo Lazdijų turizmo informaciniame centre vykusiuose mokymuose „Pagalbos teikimas staigios mirties ištiktam žmogui“. Jie skirti didinti apmokytų pagalbos teikėjų, sutinkančių padėti nelaimės atveju, skaičių savivaldybėse.

Mokymų metu, kurie vyks 2 dienas, keturioms grupėms, bus apmokyta apie 120 žmonių. 6 akademinių valandų trukmės pamokose suteikiami pradinio gaivinimo įgūdžiai (nukentėjusiojo apžiūra, staigios mirties požymių atpažinimas, krūtinės ląstos paspaudimai, kvėpavimo takų atvėrimas ir įpūtimai), pagalba užspringimo atveju, kraujavimo stabdymas ir naudojimasis išoriniu automatiniu defibriliatoriumi.

Mokymuose dalyvavęs Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis teigė: „Džiugu, kad šie mokymai vyksta ir Lazdijuose. Kiekvienas atsakingas pilietis turėtų mokėti ir išdrįsti suteikti pirmąją medicininę pagalbą, jei šalia nėra medikų profesionalų, o automatinio išorinio defibriliatoriaus naudojimas gali išsaugoti gyvybę daugeliui žmonių, patyrusių širdies sustojimą“.

Informaciją apie pagalbos teikimą staigios mirties ištiktam žmogui suteikė trys kvalifikuotos medicinos specialistės iš Marijampolės, Kauno ir Klaipėdos. Jos mokymų metu pristatė teorinę informaciją, pačios pademonstravo kaip taisyklingai ir tinkamai suteikti pirmąją pagalbą, o vėliau praktinius užsiėmimus vedė visiems susirinkusiems asmenims. Susiskirsčius į grupeles po 3 asmenis, naudojantis planšetėse pateiktomis instrukcijomis bei pagalbinėmis priemonėms, visi turėjo galimybę praktiškai atlikti pateiktas užduotis.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro organizuojami mokymai „Pagalbos teikimas staigios mirties ištiktam žmogui“ organizuojami įgyvendinant projektą „Sveikatos išsaugojimo priemonių įgyvendinimas tikslinėse teritorijose“ ir yra finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Projektui skirta daugiau kaip 2 milijonai eurų, jis tęsis 2018 m. liepos 9 d. – 2020 m. liepos 9 d., o šiuo laikotarpiu planuojama apmokyti daugiau kaip 6000 asmenų.

Minėtojo projekto tikslas – padidinti tikslinių grupių asmenų sveikatos raštingumo lygį. Tikslinėse teritorijose numatoma įgyvendinti visuomenės informavimo priemones, mažinančias žmonių abejingumą nelaimės ištiktiems, skleisti žinias apie pirmosios pagalbos teikimą ir profesionalios pagalbos prieinamumą. Be to, tikimasi sumažinti staigių, netikėtų, priešlaikinių mirčių skaičių ir didinti gyventojų informatyvumą apie pirmosios pagalbos suteikimą. Tokie mokymai vyks net 35 šalies savivaldybėse, o jiems pasibaigus šių savivaldybių teritorijose bus įrengtas specialus pagalbos tinklas su 120 defibriliatorių ir kraujavimo stabdymo priemonėmis. Lazdijuose viešosiose erdvėse numatoma įrengti 2 defibriliatorius.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis