Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Penkiasdešimt trečioji karantino diena: aplankyti saviizoliacijoje esantys gyventojai, Veisiejų socialinės globos namams pristatytos savivaldybės skirtos priemonės, naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta
2020-05-07

Veisiejų socialinės globos namams pristatytos savivaldybės skirtos asmens apsaugos priemonės bei dezinfekcinis skystis. Savivaldybės vadovai dar karantino pradžioje laiku priėmė reikalingus sprendimus, todėl ir asmens apsaugos priemonėmis, ir dezinfekciniu skysčiu buvo aprūpinti ne tik savivaldybės darbuotojai, kurie karantino metu turi daugiausiai kontaktų su žmonėmis, bet šias priemones pagal galimybes dalino ir gydymo įstaigoms bei tiems, kuriems jų ypatingai reikėjo dirbant savo tiesioginį darbą.Šiandien savivaldybės skirtos asmens apsaugos priemonės ir dezinfekcinis skystis pasiekė Veisiejų socialinės globos namus, kurie prašydami šių priemonių kreipėsi į savivaldybę. Dar anksčiau į savivaldybę pagalbos kreipėsi Kapčiamiesčio globos namai, jiems taip pat buvo pritrūkę apsaugos priemonių, kurios tuomet skubiai buvo perduotos.

 

Seimas patvirtino specialias pagalbos priemones beveik už 1 mlrd. eurų, o naudą turėtų pajusti daugiau apie 1,4 mln. gyventojų. Didžioji dalis pagalbos ir paramos priemonių darbuotojams, savarankiškai dirbantiems asmenims, darbo netekusiems žmonėms ir darbdaviams galios tol, kol šaliai pavyks atsitiesti po sukrėtimo dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau socialinės pašalpos, taip pat kompensacijos už išlaidas šilumai bus didinamos ilgam laikotarpiui. Seimo sprendimu darbdaviai išlaikydami darbuotojus galės tikėtis subsidijų dar pusę metų pasibaigus karantinui, savarankiškai dirbantys asmenys gaus 257 eurų dydžio išmoką du mėnesius po karantino, darbo netekę žmonės įgis galimybę gauti laikiną darbo paieškos išmoką net jeigu dabar neturi teisės į nedarbo išmoką, daugiau vaikų iš nepasiturinčių šeimų gaus po 100 eurų vaiko pinigus, senatvės pensijų, netekto darbingumo ir kitų socialinio draudimo pensijų bei šalpos išmokų gavėjai galės gauti vienkartinę 200 eurų išmoką.

Šiandien savivaldybės darbuotojos S. Štreimikytė ir R. Šukienė kartu su policijos pareigūnais aplankė visus asmenis, kurie šiuo metu saviizoliuojasi savivaldybės tam skirtuose būstuose. Su iš užsienio grįžusiais asmenimis, kurie 14 dienų privalomai saviizoliuojasi savivaldybės būstuose buvo bendraujama laikantis visų saugumo reikalavimų bei dėvint asmens apsaugos priemones. Saviizoliacijos taisyklių pažeidimų, apsilankymų metu, nenustatyta. Visi 7 šiuo metu savivaldybės būstuose saviizoliaciją atliekantys gyventojai jaučiasi gerai, nusiskundimų neturi. Naujų parvykstančių į šiuos būstus kol kas nėra.

Naujų COVID-19 atvejų rajone nenustatyta. Šios dienos duomenimis patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms – 1433. Per vakar dieną patvirtinti 5 nauji ligos atvejai, pasveikusiųjų skaičius – 739. Nuo koronavirusinės infekcijos iš viso šalyje mirė 49 asmenys.

Savivaldybės merė Ausma Miškinienė visus žiniasklaidos atstovus šiandien sveikino spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga. „Gerbiamieji, sveikiname Jus spaudos dienos proga ir prašome nuoširdžiausius linkėjimus perduoti kolegoms žurnalistams bei visiems dirbantiems tam, kad aktuali ir tiksli informacija skaitytojus pasiektų kuo greičiau“, – rašoma sveikinime, kuris šiandien pasiekė abi Lazdijuose įsikūrusias redakcijas.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis