Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Įtvirtinta Lazdijų krašto medicinos istorija
2019-01-22

Sausio 22 dieną Lazdijų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatoma Irenos Monikos Poviliūnienės knyga  „Kaimo medicinos istorijos taku“ Seinų (Lazdijų) apskritis, Lazdijų ir Veisiejų rajonai.Ši knyga  – jau antroji Irenos Monikos Poviliūnienės knyga. Pirmoji – Lazdijų  krašto medicina ir farmacija išleista 2013 m.  Su knygos sutiktuvėmis autorę sveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka.

 

Administracijos direktorius  perdavė  nuoširdžius linkėjimus nuo savivaldybės mero Artūro Margelio ir knygos autorei Irenai Monikai Poviliūnienei dėkojo už  labai reikšmingą darbą Lazdijų kraštui.  Šioje knygoje įamžinta visa medicinos istorija, kuri buvo gyva Lazdijų krašto kaimuose. Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius G. Salatka autorei linkėjo kūrybinių minčių naujoms knygoms, prie kurių išspausdinimo visada prisidės ir savivaldybė.  

Knyga storais viršeliais 562 psl. Išleido, maketavo ir spausdino Punsko „Aušros“ leidykla. Knygoje greta originalių pasakojimų pateikta surinkta medžiaga ne tik apie sveikatos apsaugos sistemą, bet ir apie konkrečios vietovės istoriją. Joje galima rasti daug nuotraukų dokumentų, laikraščių iškarpų, kaip iš oficialių šaltinių taip ir asmeninių archyvų. Du „sluoksniai“ knygoje: vietovės istorija ir medžiaga apie medicinos punktus ir juose dirbusius žmones. Anot autorės, knyga skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui.

Knygą pasitiko ir autorę sveikino Lazdijų rajono įstaigų atstovai bei gyventojai, padėję surinkti reikalingą medžiagą. Renginį muzikiniu kūriniu pradėjo H. Arlen melodija ,,Vaivorykštė“ (iš kino filmo ,,Ozo šalies burtininkas“) Lazdijų meno mokyklos mokinė Kamilė Nevulytė ir mokytoja Rima Vekterienė.

Lazdijų r. savivaldybės ir  viešosios bibliotekos inf. 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis