Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Keturiasdešimt septintoji karantino diena: ilgojo savaitgalio metu dėl COVID-19 bus ištirti 7 tūkst. šalies gyventojų, gimtadienį ir vienerių metų darbo rajone sukaktį švenčianti savivaldybės merė Ausma Miškinienė gavo ypatingą dovaną
2020-05-01

Vyriausybės sprendimu per ilgąjį savaitgalį dešimtyje didžiausių šalies miestų, žmonių labiausiai lankomose vietose – prekybos centruose, turgavietėse bei vaistinėse –  bus dalijami kodai atsitiktiniams lankytojams, kuriuos gavusieji  galės skambinti į karštąją koronaviruso liniją 1808, užsiregistruoti ir išsitirti dėl COVID-19, net jei nejaučia susirgimo simptomų. Kaip informavo šią akciją visuomenei pristatęs SAM ministras Aurelijus Veryga, savaitgaliais įprastai mažiau šalies gyventojų kreipiasi karštąja koronaviruso linija. Žinodama tai, SAM nutarė išdalinti 7 tūkstančius kodų, kuriuos gavę gyventojai galės registruotis ir tikrintis. Tyrimų rezultatai, pasak ministro, leis objektyviau įvertinti Lietuvoje esančią COVID-19 situaciją.  Kaip šiandien informavo šalies žiniasklaida, tarp aktyviausiai norinčiųjų išsitirti – ir kaimyninė Marijampolė.

 

Kauno oro uoste šiandien nusileido lėktuvas iš Kinijos, kuris atgabeno 21 toną įvairių apsaugos priemonių – vienkartinės aprangos, skafandrų, antbačių. Pagal Vyriausybės ir didžiųjų šalies gydymo įstaigų užsakymus, apsaugos priemonių siuntos kasdien dešimtimis tonų gaunamos į  Vilniaus ir Kauno oro uostus, o nuo kitos savaitės jos bus pradėtos gabenti ir traukiniais.

Rajone susirgimų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 nėra. Lietuvoje per praėjusią parą iš ištirtų 7213 ėminių nustatyta 14 naujų susirgimo atvejų. Nuo karantino paskelbimo pradžios jau pasveiko 594 gyventojai. 760 šalies gyventojų šiuo metu serga. Mirusiųjų skaičius – 45.

Rajono savivaldybės saviizoliacijai pritaikytuose būstuose – jau tik 4 gyventojai. Kaip informavo iš užsienio sugrįžtančių rajono gyventojų apgyvendinimą koordinuojanti Sigita Štreimikytė, artimiausiu metu į rajoną  iš užsienio sugrįžtančių rajono gyventojų nebus. Savo grįžimą per Klaipėdos jūrų uostą viena moteris yra  užregistravusi tik gegužės 10 dieną.

Šventė ir karantino metu yra šventė – jaunatvišką gimtadienį šiandien švenčia savivaldybės merė Ausma Miškinienė. Taip jau sutapo, kad atstumas tarp jos gimtadienio ir darbo rajono savivaldybės merės pareigose pradžios – vos tik pora savaičių. „Geriausia šio mano gimtadienio dovana – vakar rajono savivaldybės tarybos posėdyje patvirtinta pirmoji mano, kaip savivaldybės merės,  mano komandos ir visos rajono savivaldybės tarybos metų veiklos ataskaita.  Džiaugiuosi, kad jau pirmaisiais darbo metais pavyko nemažai nuveikti, kad tarybai ir visai rajono bendruomenei galėjau  išvardinti nemažai darbų, kurių įgyvendinimui į rajoną, o tai reiškia – kiekvienam jo gyventojui –  jau atkeliavo 3 milijonai eurų. Beveik antra tiek – jau yra pakeliui. Apie geresnę gimtadienio dovaną neįmanoma svajoti. “ – sakė savivaldybės merė Ausma Miškinienė, nuoširdžiai  dėkodama visiems  už sveikinimus.  

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis