Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
„KOMPLEKSINĖS PASLAUGOS ŠEIMAI LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE“
2019-09-13

2019 m. pradžioje startavusio projekto „KOMPLEKSINĖS PASLAUGOS ŠEIMAI LAZDIJŲ RAJONO SAVIVALDYBĖJE“ paslaugų sąrašas nuo rugpjūčio pasipildė dar viena paslauga.

 

 

Tai asmeninio asistento paslaugos! Kas tai?

Asmeninio asistento paslaugos - namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas/ mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).

Kas gali gauti šią paslaugą? - teisę į asmeninio asistento paslaugas turi asmenys nuo 16 metų, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, dalyvumą (orientuotis, judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą), ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.

Pirmenybė teikiama asmenims su fizine negalia, kurie lanko švietimo įstaigą, dirba arba ieško darbo, ne jaunesniems nei 16 m. ir ne vyresniems nei šiuo metu galiojantis pensinis amžius.

Paslaugos teikimo laikotarpis – vieni metai nuo sprendimo teikti paslaugą priėmimo dienos.

 

Asmeninis asistentas atsižvelgdamas į sudarytą paslaugų teikimo sutartį ir planą:

 

  • suteiks asmeniui pagalbą namuose ir viešojoje aplinkoje, skatindamas jo savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime, ir (ar)
  • suteiks asmeniui individualią diskretišką pagalbą, susijusią su asmens higiena (padėti rengtis, maudytis, naudotis tualetu ir kt.), ir (ar)
  • palydės asmenį į sveikatos priežiūros ar kitas valstybės ar savivaldybės institucijas, įstaigas, organizacijas, užimtumo įstaigas, darbą, laisvalaikio praleidimo vietą, ir (ar)
  • organizuos asmens maitinimą (pamaitinimas, daiktų pakėlimas ir laikymas), ir (ar)
  • suteiks asmeniui individualią pagalbą, adekvačiai reaguojant į aplinką ir siekiant užmegzti bei palaikyti socialinius santykius su ta aplinka (kalbėjimas, orientavimasis laike ir aplinkoje bei dienos režimo laikymasis, savivoka bei dienos režimo laikymasis, disponavimas finansiniais ištekliais, vaistų vartojimas, socialinis bendravimas, poilsis ir laisvalaikis).

Išsamesnė informacija teikiama Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje adresu: Vilniaus g.1, Lazdijai, tel. 8 318 66 106. Kontaktinis asmuo Violeta Strankauskienė.

             

*Asmeninio asistento paslaugų teikimas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą įgyvendinant priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis