Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Antradienio rytą, 56  Lazdijų savivaldybės rajono jaunuoliai sugūžėjo į vasaros stovyklą, kuri vyks Rugpjūčio 22 – 24 dienomis. Šiais metais stovykla įsikūrė Mikabalių kaime, sodyboje „Vitų oazė“ netoli "Seirijo" ežero.

Praėjusį savaitgalį, rugpjūčio 19-20 dienomis, buvo švenčiamas Kučiūnų  Šv. Kazimiero parapijos 110-ties ir bendruomenės 10-ties metų jubiliejus. Šeštadienį kūčiūniškiai ir aplinkinių kaimų gyventojai leidosi į piligriminį žygį iš Kučiūnų į Berznyko bažnyčią (Lenkija), o sekmadienį dalyvavo Šv. Mišiose Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčioje, vėliau šventės rinkosi Kučiūnų laisvalaikio salę, kur vyko konferencija „Pasklaidykime Kučiūnų istorijos puslapius“ bei vietos saviveiklininkų ir svečių koncertas.

Praėjusį šeštadienį, Veisiejus užplūdo sportininkai iš Lietuvos ir užsienio. Miestelyje vyko IV triatlono taurės etapas.

 Rudaminos miestelio gyventojai turi gražią tradiciją švęsti Žolinę. Šiemet šią dieną iš pat ryto vieni rudaminiečiai savo sodybas puošė didžiulėmis žolynų puokštėmis, kiti rinkosi į kūrybines dirbtuves, kur iš pievų, daržų ir sodų surinktų gėrybių surišę Žolinių puokštelę keliavo į Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų atlaidus Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčioje.

Rugpjūčio 15 dieną Punske vyko pati didžiausia šio krašto šventė – Žolinės atlaidai. Švenčiausios Mergelės Marijos dangun ėmimo bažnyčioje lietuvių ir lenkų kalbomis buvo aukojamos Šv. Mišios, o po jų rengiama iškilminga procesija bei šventinami derlinių vainikai. Punsko valsčiaus viršaičio Vytauto Liškausko bei valsčiaus tarybos pirmininkės Elenos Vailionienės kvietimu šventėje dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

 1 2 3 4