Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Lazdijų rajono savivaldybei bendradarbiaujant su NATO pajėgomis surengtas  28 mylių žygis už žuvusius karius. Žygio startas vyko šį savaitgalį Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje, o finišas Kalniškės mūšio vietoje. Žygeivių išlydėti atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis dėkojo Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasados Lietuvoje atstovui, Gynybinio bendradarbiavimo skyriaus Pensilvanijos nacionalinės gvardijos dvišalių reikalų karininkui  mjr. Gordon R. Kinneer bei mūsų kraštiečiui plk. ltn. Rimantui Jarmalavičiui už parodytą iniciatyvą šį žygį rengti Lazdijų krašte ir pagerbti žuvusiųjų už Tėvynės laisvę atminimą, kuris ypač yra prasmingas šiemet Lietuvai švenčiant savo valstybės atkūrimo 100-metį.

Nors daug jaunų žmonių baigusių studijas nusprendžia pasilikti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar net išvykti į užsienį, tačiau Lazdijų rajono savivaldybės administracija skatina jaunuolius įgijus mokslinį laipsnį, kvalifikaciją sugrįžti gyventi ir dirbti į savo gimtąjį Lazdijų kraštą. Studentams, besimokantiems Lietuvos Respublikos aukštosiose mokyklose, atitikus kriterijus, bus suteikiama finansinė parama. Pagal patvirtintą tvarkos aprašą bus ne tik remiami studentai, siekiantys išsilavinimo bei planuojantys dirbti Lazdijų rajono savivaldybėje, bet ir sudarytos galimybės Lazdijų rajono savivaldybės įstaigoms apsirūpinti kvalifikuotais specialistais.

Trečiąjį rugsėjo penktadienį tradiciškai besibaigiant teatralizuotai šventei-mugei „Lazdijų ruduo“ į Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštę sugužėjo per du šimtus folklorinių šokių gerbėjų, kurie dalyvavo akcijoje VISI LAZDIJAI ŠOKA ŠOKIMĖLĮ. Šis renginys – tai smagios ir turiningos Lietuvos nacionalinio kultūros centro inicijuotos etninės kultūros akcijos „Visa Lietuva šoka“ ir bei Lazdijų kultūros centro festivalio „Šokim šokimėlį“ jungtinis renginys, skirtas puoselėti ir populiarinti tradicinę kultūrą.

        

Nacionalinis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau septintus metus kviečia visus Lietuvos gyventojus prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo. Saugoti gamtą ir rūšiuoti atliekas kviečia Gamintojų ir importuotojų asociacija, VšĮ Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija kartu su savivaldybe.

Rugsėjo 21 dieną Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje šurmuliavo tradicinė teatralizuota rudens mugė „Lazdijų ruduo 2018“.  Šių metų šventės tema – 100-mečio įvykiai ir žmonės. Aikštėje įsikūrusiuose  bendruomenių bei rajono įstaigų kiemeliuose buvo prisiminti Lazdijų kraštui ir visai Lietuvai nusipelnę žmonės bei įvykiai.

 1 2 3 4 5 6 7 8