Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

 

 

 

Šiandien vyko nuotolinis LR Sveikatos apsaugos ministerijos, savivaldybės ir Alytaus regiono Asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų nuotolinis  pasitarimas. Pasitarimo tikslas buvo aptarti visų ligoninių, įskaitant Lazdijų, pasirengimą dirbti priimant pacientus, kurie galimai yra užsikrėtę koranovirusu. Kol kas situacija nėra džiuginanti, Lazdijų ligoninė, nors ir turi pakankamai apsaugos priemonių, tačiau dar nėra labai gerai pasirengusi. Šiandien gavome nemažai pavedimų, kuriuos turėsime nedelsdami įvykdyti, siekdami, kad esant būtinybei, galėtume priimti ir gydyti sergančius koronavirusu, užtikrintume tiek dirbančio medicinos personalo, tiek ligonių, sergančių kitomis ligomi,s saugumą. Tikimybę jiems užsikrėsti privalome sumažinti iki minimumo, tikimės, kad ji liks tik teorinė.  

Merė Ausma Miškinienė šiandien dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės spaudos konferencijoje. Į konferenciją ji buvo pakviesta  pasidalinti savo, kaip rajono savivaldybės vadovės, patirtimi, kaip sėkmingai valdyti situaciją kovojant su koronavirusu COVID-19 savivaldybėje. Merė dėkoja visiems, kurie susitelkė tam, kad suvaldytume situaciją. Dėka visų mūsų Lazdijų rajonas  buvo pastebėtas ir įvertintas ir yra tarp sėkmingai kovojančiųjų su koronavirusu gretose. 

Lietuvoje daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu Lazdijų rajono savivaldybės iniciatyva buvo aplankyti visi savivaldybės būstuose izoliuoti asmenys. Juos šiandien lankė savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas S. Petrauskas bei savivaldybės darbuotoja S. Štreimikytė. Juos lydėjo ir du policijos pareigūnai.


 

Lazdijų ligoninėje steigiama karščiavimo klinika. Ji atvers duris jau kitos savaitės pradžioje, tam tinkamose Lazdijų  savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro patalpose. Karščiavimo klinika – tai asmens sveikatos priežiūros vieta, kurioje bus teikiamos ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugas karščiuojantiems viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams. Joje bus įvertinami paciento nusiskundimai, matuojama temperatūra, kvėpavimo dažnis, atliekamas kraujo tyrimas, rentgenograma ir kiti tyrimai. Klinikoje dirbs gydytojas ir slaugytoja, pamainos keisis kas 4 valandas. Dirbantieji bus aprūpinti visomis reikiamomis apsaugos priemonėmis.  Į kliniką atvykstantys pacientai pateks per atskirą įėjimą. Jokio sąlyčio su kitais ligoninės pacientais ir medicinos personalu nebus nei apžiūrint, nei atliekant tyrimus.

Atsižvelgusi į paskelbtą karantiną Žemės ūkio ministerija traktorių techninę apžiūrą atidėjo iki karantino pabaigos.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 15