Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Veisiejų socialinės globos namams pristatytos savivaldybės skirtos asmens apsaugos priemonės bei dezinfekcinis skystis. Savivaldybės vadovai dar karantino pradžioje laiku priėmė reikalingus sprendimus, todėl ir asmens apsaugos priemonėmis, ir dezinfekciniu skysčiu buvo aprūpinti ne tik savivaldybės darbuotojai, kurie karantino metu turi daugiausiai kontaktų su žmonėmis, bet šias priemones pagal galimybes dalino ir gydymo įstaigoms bei tiems, kuriems jų ypatingai reikėjo dirbant savo tiesioginį darbą.Šiandien savivaldybės skirtos asmens apsaugos priemonės ir dezinfekcinis skystis pasiekė Veisiejų socialinės globos namus, kurie prašydami šių priemonių kreipėsi į savivaldybę. Dar anksčiau į savivaldybę pagalbos kreipėsi Kapčiamiesčio globos namai, jiems taip pat buvo pritrūkę apsaugos priemonių, kurios tuomet skubiai buvo perduotos.

Nuo gegužės 11 dienos atnaujinamos ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų priežiūros paslaugos. Jos bus teikiamos vaikams, kurių abu tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu, t. y. privalo eiti į darbą, atlikti būtinąsias funkcijas (darbus) ir neturi galimybės palikti vaiko namuose, pasitelkiant kitų asmenų pagalbą. Atkreipiame dėmesį, kad vaikai maitinsis iš namų atsinešu maistu.

Karantinas pratęstas iki gegužės 31 d., tačiau jo metu įvesti draudimai ir toliau švelninami. Šiandien nustatant naujas karantino švelninimo priemones, numatyta, kad nuo gegužės 11 d. į Lietuvą leidžiama atvykti Lenkijos piliečiams, kurie atvyksta darbo, verslo ar studijų reikalais, o nuo gegužės 15 d. į Lietuvą galės atvykti Estijos ir Latvijos piliečiai. Jiems nebus taikoma privaloma 14-likos dienų izoliacija. Atitinkamai į paminėtas šalis galės vykti ir Lietuvos gyventojai. Kiti karantino laikotarpiu vis dar taikomi draudimų švelninimai prasidės nuo gegužės 18 d. Nuo šios dienos bus leista teikti visas odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos. Taip pat nuspręsta nuo minėtos dienos leisti lankyti pacientus gydymo įstaigose. Nuo gegužės 18 d. leista veikti ir darželiams bei ikimokyklinėms grupėms, tačiau visos mokyklos – tiek pradinės, tiek progimnazijos, tiek gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos – kol kas lieka uždarytos. Nuo gegužės 18 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai bus aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad dėl darbo organizavimo spręs pačios įstaigos. Nuo minėtos datos leista atnaujinti veiklą ir visiems grožio paslaugų teikėjams. Tai reiškia, kad galės veikti ne tik kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet ir soliariumai, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitas grožio paslaugas teikiančios vietos. Sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla vis dar draudžiama, todėl ten grožio paslaugos negalės būti teikiamos.

 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16