Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Švelnėjant karantino metu įvestiems draudimams savivaldybės vadovai ragina ir toliau elgtis atsakingai. Karantino sąlygoms švelnėjant labai svarbu ir toliau elgtis atsakingai ir laikytis visų galiojančių reikalavimų ir rekomendacijų. Nors leidžiama vis daugiau veiklų, tačiau labai svarbu tinkamai įvertinti kylančias rizikas ir elgtis atitinkamai. Primename, kad viešose erdvėse vis dar būtina dėvėti asmens apsaugos priemones, lakytis saugių atstumų bei bendrauti ne ilgiau nei 15 minučių.

Nuo karantino pradžios Lazdijų rajone nebuvo nustatytas nei vienas saviizoliacijos pažeidimas. Policijos pareigūnai, asmenis, kurie yra saviizoliacijoje, tikrina kone kasdien. Šią savaitę Lazdijų rajone nei vienas asmuo nebuvo nubaustas ir už kaukių nedėvėjimą bei būriavimąsi viešose vietose. Tiesa, nuo karantino pradžios Lazdijų rajone iš viso jau nubausto 63 asmenys už anksčiau minėtus nusižengimus – gyventojai nedėvėjo apsauginių veido kaukių arba būriavosi viešose vietose. Kaip informavo Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis situacijų būta įvairių – policijos pareigūnai vyko ir į prekybos centrus, į kuriuos bandydavo patekti asmenys nedėvintys apsaugos priemonių. Būta ir atvejų, kai asmenys ne tik būriuodavosi viešose erdvėse, bet ir nedėvėdavo asmens apsaugos priemonių. Nors nubausta daugiau kaip 60 gyventojų, V. Kondrackis pabrėžė, kad policijos pareigūnai dažniausiai stengiasi elgtis geranoriškai ir pirmą kartą karantino sąlygas pažeidžiančius asmenis tiesiog įspėja.

Merė Ausma Miškinienė su Lietuvos Respublikos Seimo nariu Zenonu Streikumi aptarė karantino laikotarpiu Lazdijų rajone ir Lietuvoje kilusius iššūkius, aktualijas ir perspektyvas. Taip pat diskutuota apie LR Seime bei Vyriausybėje priimtus sprendimus siekiant stabdyti COVID-19 plitimą šalyje, skatinti ekonomiką ir spręsti socialines problemas bei karantino metu galiojančių draudimų švelninimo etapus. Savivaldybės merės A. Miškinienės nuomone svarbiausia, kad verslininkus pasiektų numatyta Vyriausybės parama, kad administracinė našta būtų kuo mažesnė ir verslininkai aktyviai ja naudotųsi. Šiuo klausimu ir savivaldybė neliko nuošalyje. Merės nurodymu sukurta darbo grupė jau parengė konkretų priemonių planą verslo skatinimui ir socialinių problemų sprendimui Lazdijų rajone. Jau kitą savaitę minėtas planas bus pristatytas savivaldybės tarybos komitetams pagal veiklos sritis. Tikimasi, kad komitetų nariai išanalizuos ir pateiks papildomų siūlymų. Minėtas planas bus teikiamas savivaldybės tarybos narių tvirtinimui artimiausio tarybos posėdžio metu. Tikimasi, kad posėdis vyks jau gegužės mėnesį.

Šiandien pabaigti pakartotinai tirti socialinių įstaigų darbuotojai ir pradėti tirti prekybos centro „Aibė“ darbuotojai. Pagal galiojančią tvarką socialinių įstaigų darbuotojai turi būti testuojami kas 7 dienos. Šiandien pakartotinai dėl koronavirusinės infekcijos baigti tirti VšĮ „Lazdijų socialinių paslaugų centras“ darbuotojai. Šiuo metu pakartotinai dėl COVID-19 jau ištirti visi socialinių įstaigų darbuotojai. Visų gautų tyrimų rezultatai neigiami. Trečiąkart tiriami ir VšĮ „Lazdijų ligoninė“ Palaikomojo gydymo ir paliatyvios pagalbos skyriaus darbuotojai, o kitą savaitę planuojama tirti ir daugiausia kontaktų su gyventojais turinčius šios įstaigos darbuotojus. Iki šiol visų tyrimų rezultatai neigiami. Šiandien, pagal gautą prašymą, dėl COVID-19 prevenciškai pradėti tirti prekybos centro „Aibė“ darbuotojai. Juos baigti tirti planuojama kitą savaitę.

Nors pagal savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo taisykles Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje stambiosios atliekos surenkamos du kartus per metus: pavasarį ir rudenį, tačiau šiais metais dėl karantino stambiagabaričių atliekų surinkimas nusitęs ir vėlesniam laikui. Planuojama, kad stambiosios atliekos bus pradėtos rinkti jau gegužės 13 dieną Kučiūnų seniūnijoje. Pagal šiuo metu turimą informaciją stambiosios atliekos turėtų būti iš Lazdijų rajono gyventojų surinktos iki birželio 11 dienos.

 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16