Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Karantinas pratęstas iki gegužės 31 d., tačiau jo metu įvesti draudimai ir toliau švelninami. Šiandien nustatant naujas karantino švelninimo priemones, numatyta, kad nuo gegužės 11 d. į Lietuvą leidžiama atvykti Lenkijos piliečiams, kurie atvyksta darbo, verslo ar studijų reikalais, o nuo gegužės 15 d. į Lietuvą galės atvykti Estijos ir Latvijos piliečiai. Jiems nebus taikoma privaloma 14-likos dienų izoliacija. Atitinkamai į paminėtas šalis galės vykti ir Lietuvos gyventojai. Kiti karantino laikotarpiu vis dar taikomi draudimų švelninimai prasidės nuo gegužės 18 d. Nuo šios dienos bus leista teikti visas odontologijos paslaugas, kurios, paskelbus karantiną, buvo draudžiamos. Taip pat nuspręsta nuo minėtos dienos leisti lankyti pacientus gydymo įstaigose. Nuo gegužės 18 d. leista veikti ir darželiams bei ikimokyklinėms grupėms, tačiau visos mokyklos – tiek pradinės, tiek progimnazijos, tiek gimnazijos ir profesinio mokymo įstaigos – kol kas lieka uždarytos. Nuo gegužės 18 d. valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai bus aptarnaujami užtikrinant nustatytas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmens apsaugos priemonėmis sąlygas arba nuotoliniu būdu. Tai reiškia, kad dėl darbo organizavimo spręs pačios įstaigos. Nuo minėtos datos leista atnaujinti veiklą ir visiems grožio paslaugų teikėjams. Tai reiškia, kad galės veikti ne tik kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet ir soliariumai, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitas grožio paslaugas teikiančios vietos. Sveikatinimo paslaugų centrų, teikiančių poilsio paslaugas, veikla vis dar draudžiama, todėl ten grožio paslaugos negalės būti teikiamos.

Savivaldybės vadovės ir vietinio ūkio skyriaus vedėja susitikę su šiuo metu šiukšlių išvežimo paslaugą Lazdijų rajone teikiančios įmonės UAB „Ecoservice projektai“ atstovėmis aptarė aktualius klausimus šiukšlių išvežimo, apmokėjimo ir paslaugos kokybės gerinimo bei plėtros kontekste. Šiais metais rugpjūčio mėnesį baigiasi sutartis su atliekų vežėju UAB „Ecoservice projektai“ todėl bus skelbiamas naujas viešas konkursas komunalinių ir maisto atliekų vežėjo parinkimui.

Šiandien VšĮ „Lazdijų turizmo informacinis centras“ direktorius Mantas Sabaliauskas kartu su policijos komisariato pareigūnais vykdė patikrinimus Veisiejų ir Kapčiamiesčio seniūnijose įsikūrusiose kaimo turizmo sodybose. Buvo tikrinama ar subjektai, kurie karantino metu teikia apgyvendinimo paslaugas laikosi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Lazdijų rajono savivaldybės rekomendacijų. Primename, kad praėjusią savaitę posėdžiavusi Lazdijų rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija priėmė sprendimą apgyvendinimo paslaugų Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje neuždrausti, tačiau teikti jas rekomendavo griežtai laikantis Sveikatos apsaugos misterijos ir Lazdijų rajono savivaldybės rekomendacijų. Šiandien patikrintos 5 kaimo turizmo sodybos. Nė vienoje iš jų pažeidimų nenustatyta, sodybų savininkai yra susipažinę su minėtomis rekomendacijomis ir jų laikosi – nuolat dezinfekuoja ir vėdina patalpas, laikosi saugaus atstumo, stengiasi turėti minimalų kontaktą su klientais, dėvi apsaugos priemones, priima ne daugiau kaip po du asmenis, išskyrus tos pačios šeimos narius. Šiuo metu nė vienoje iš patikrintų kaimo turizmo sodybų apgyvendintų asmenų nėra, keletas šeimų sodybose ilsėjosi praėjusį savaitgalį, į vieną iš aplankytų sodybų šeima turėtų atvykti rytoj, kitose sodybose keletas šeimų ilsėsis ateinantį savaitgalį. Tokie patikrinimai karantino metu bus vykdomi ir kitose kaimo turizmo sodybose.

Lazdijų rajono savivaldybėje darbas vyksta intensyviai – be daugybės kasdienių darbų galima pasidžiaugti ir tuo, kad jau visiškai suformuota savivaldybės administracijos skyrių vadovų komanda. Nebeliko vadovų, šias pareigas einančių laikinai. Po administracinės struktūros pertvarkos savivaldybėje skyrių sumažėjo nuo 15 iki 12, o vadovauti naujiesiems skyriams vadovai buvo skiriami po konkurso – atrankos vykusios Valstybės tarnybos departamente arba į šias pareigas paskirti šaunūs, jau savivaldybėje dirbantys, kolegos po kasmetinio arba neeilinio darbo rezultatų vertinimo.

 1 ... 10 11 12 13 14 15 16