Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Partizaninį judėjimą Lietuvoje šiandien mena tik išlikę dokumentai ir prisiminimai žmonių, dar menančių tuos laikus, įvairiais būdais dalyvavusių tų dokumentų yra po Lietuvą keliaujanti žinomo Lietuvos fotomenininko Klaudijaus Driskiaus paroda „Laisvųjų testamentai. Lietuvos partizanų ir ryšininkų portretai“ bei tokiu pačiu pavadinimu išleista to paties autoriaus knyga.

Rajono savivaldybės meras Artūras margelis ir Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl antrinio lygio medicinos paslaugų kūrimo ir teikimo  Lazdijų rajono ir Kalvarijos savivaldybių gyventojams.  Lazdijų ir Kalvarijos savivaldybės,  nelaukdamos teritorinių ligonių kasų ar Sveikatos apsaugos ministerijos planų perkelti kai kurias paslaugas iš rajonų ligoninių  į didesnes apskričių centrų ligonines, pačios  imasi spręsti savo gyventojų aprūpinimo kokybiškomis medicininėmis paslaugomis vietos ligoninėse klausimą.    

Gegužės 17-ąją,  prieš 421 metus karalius Zigmantas Vaza Lazdijams suteikė Magdeburgo (miesto) teises. Ši data laikoma miesto gimtadieniu. Dokumente, kuriuo Lazdijams buvo suteikta miesto privilegija, yra nupieštas ir miesto antspaudas - herbas: briedis, o po juos trys raktai raudoname fone. Švęsti Lazdijų savivaldos dieną ir paskanauti  gardaus torto buvo kviečiami visi miesto gyventojai, o pirmąjį sveikinimo žodį tarė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyrius informuoja žemdirbius, kad pasėlių deklaravimo paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti bus priimamos iki 2018 m. birželio 4 d. Pavėlavusiems pateikti paraiškas, jos bus priimamos iki 2018 m. birželio 29 d. už kiekvieną pavėluotą dieną taikant 1 % nuoskaitos.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, bei švietimo įstaigų atstovai dalyvauja kvalifikacijos tobulinimo programos projekte „Lyderių laikas 3“. Gegužės 13-19 dienomis  kvalifikacijos tobulinimo programos projekto „ Įvairūs mokyklų ir savivaldybių bendradarbiavimo modeliai mokinių mokymosi pažangos užtikrinimo srityje“ delegacija  lankysis Suomijos ir Estijos miestų mokyklose ir darželiuose, dalinsis patirtimi su šalių švietimo sistemos atstovais.

 1 2 3 4 5