Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Lazdijų r. Kučiūnų mokykloješ šį antradienį surengta konferencija ,,Mūsų kraštas: praeities įdomybės, dabarties aktualijos, ateities lūkesčiai“. Jos metu mokiniams vyko netradicinės pilietiškumo pamokos, kurias vedė žinomi kraštiečiai. Konferencijose svečiavosi ir pranešimą jos dalyviams skaitė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Jis pristatė mūsų rajono savivaldybės svarbiausias veiklos sritis, įgyvendintus projektus bei apžvelgė ateities planus.

Partizaninį judėjimą Lietuvoje šiandien mena tik išlikę dokumentai ir prisiminimai žmonių, dar menančių tuos laikus, įvairiais būdais dalyvavusių tų dokumentų yra po Lietuvą keliaujanti žinomo Lietuvos fotomenininko Klaudijaus Driskiaus paroda „Laisvųjų testamentai. Lietuvos partizanų ir ryšininkų portretai“ bei tokiu pačiu pavadinimu išleista to paties autoriaus knyga.

Rajono savivaldybės meras Artūras margelis ir Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl antrinio lygio medicinos paslaugų kūrimo ir teikimo  Lazdijų rajono ir Kalvarijos savivaldybių gyventojams.  Lazdijų ir Kalvarijos savivaldybės,  nelaukdamos teritorinių ligonių kasų ar Sveikatos apsaugos ministerijos planų perkelti kai kurias paslaugas iš rajonų ligoninių  į didesnes apskričių centrų ligonines, pačios  imasi spręsti savo gyventojų aprūpinimo kokybiškomis medicininėmis paslaugomis vietos ligoninėse klausimą.    

Gegužės 17-ąją,  prieš 421 metus karalius Zigmantas Vaza Lazdijams suteikė Magdeburgo (miesto) teises. Ši data laikoma miesto gimtadieniu. Dokumente, kuriuo Lazdijams buvo suteikta miesto privilegija, yra nupieštas ir miesto antspaudas - herbas: briedis, o po juos trys raktai raudoname fone. Švęsti Lazdijų savivaldos dieną ir paskanauti  gardaus torto buvo kviečiami visi miesto gyventojai, o pirmąjį sveikinimo žodį tarė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyrius informuoja žemdirbius, kad pasėlių deklaravimo paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti bus priimamos iki 2018 m. birželio 4 d. Pavėlavusiems pateikti paraiškas, jos bus priimamos iki 2018 m. birželio 29 d. už kiekvieną pavėluotą dieną taikant 1 % nuoskaitos.

 1 2 3 4 5