Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
2019–ŲJŲ SVARBIAUSI DARBAI: DŽIAUGIAMĖS GALĖDAMI BŪTI NAUDINGI JUMS
2020-01-10

Į istoriją palydėjome 2019-uosius, užvertėme paskutinį jų lapą, kuriame susumuoti svarbiausi  savivaldybės darbai. Svarbiausiais juos vadiname todėl, kad jie buvo nuveikti Lazdijų rajono žmonių labui: kai kuriems iš esmės pakeitė gyvenimo kokybę, kiti rezultatais džiaugsis artimiausioje ateityje. Jaučiame pareigą pasidalinti šia informacija su Jumis, rajono gyventojai, nes būtent Jūs, turėdami viltį, kad galima gyventi ir dirbti skaidriai, taupiai, efektyviai, patikėjote mums vadovauti rajonui ateinančius ketverius metus. Štai tie darbai, už kuriuos praėjusiais metais jau sulaukėme ne vieno Jūsų AČIŪ:

 

 

VADYBA, FINANSAI IR TAUPYMAS

Įvykdėme savivaldybės administracijos struktūros pertvarką, todėl kiekvieną mėnesį sutaupome apie 27 tūkst. eurų. Per 2020 metus sutaupysime daugiau kaip 300 tūkst. eurų – jie bus skirti mažiausiai uždirbančių darbuotojų atlyginimams padidinti.

Inventorizavome ir nutarėme likviduoti VšĮ Darbo vietų kūrimo fondą. Vertinimas parodė, kad įstaiga rezultatų nepasiekė, negavo pajamų už teikiamas paslaugas, o jos veikla rajono savivaldybės biudžetui kasmet kainavo apie 20 tūkstančių eurų.

Sėkmingai rinkome biudžetą, buvo planuota 22,6 mln. eurų pajamų, surinkta 23,7 mln. eurų: iš gyventojų pajamų mokesčio (+ 529 tūkst. eurų), žemės mokesčio (+ 138 tūkst. eurų) ir nekilnojamojo turto mokesčio (+ 60 tūkst. eurų). Už tai dėkojame mūsų rajono gyventojams, ūkininkams ir verslininkams.

Optimizavome savivaldybės struktūrą ir nustatėme kitus prioritetus: savivaldybės veiklos išlaidas dėl to sumažinome 251 tūkst. eurų. Sutaupytas lėšas panaudojome geriamojo vandens tiekimo bei nuotekų šalinimo tinklams modernizuoti, vietiniams keliams rekonstruoti, remontuoti ir prižiūrėti.

Atranka į laisvas darbo vietas savivaldybėje vyksta ir vyks tik konkurso būdu. Sekti savivaldybės pavyzdžiu skatiname ir savivaldybės įstaigas.

KELIŲ IR GATVIŲ TVARKYMAS

Išasfaltavome beveik 9 km (8,812 km) vietinės reikšmės kelių su žvyro danga. Asfaltavimo darbų atlikta už vieną milijoną penkiasdešimt devynis tūkstančius eurų.

Baigėme įgyvendinti projektą „Lazdijų miesto Seinų ir Lazdijos gatvių bei vietinės reikšmės kelio nuo Janonio g. iki Lazdijų hipodromo rekonstravimas“, kurio metu rekonstruotos vienos svarbiausių Lazdijų mieste – Seinų ir Lazdijos gatvės.

Parengėme 80 teisinės registracijos bylų rajono keliams, kurie sudaro 212 kilometrų – tik inventorizuotiems keliams asfaltuoti bei tvarkyti ateityje bus skiriamas valstybės finansavimas.

VANDENTVARKOS GERINIMAS

Verstaminuose įrengėme bebokštę vandens tiekimo sistemą, nutiesėme 120 m naujos vandens tiekimo trasos.

Šeštokų seniūnijos Mikniškių kaimo gyventojams įrengėme gręžinį, atstatėme vandens tiekimą gyventojams.

Krosnoje įrengėme vandens geležies šalinimo filtrus – po darbų miestelio gyventojams užtikrinta tinkama vandens kokybė.

Išsprendėme arseno problemą geriamajame vandenyje Barčių gyvenvietėje – atvesta nauja vandentiekio trasa iš Veisiejų.

Iš esmės pradėjome spręsti geriamojo vandens tiekimo tvarką rajone: keičiame Lazdijų rajono vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo specialųjį planą, vienoje vietoje matysime visas trasas, galėsime iš anksto planuoti vandens tiekimo ir jo kokybės gerinimo darbus ir lėšas.

SOCIALINIŲ IR SVEIKATOS PASLAUGŲ GERINIMAS

Patvirtinome naują piniginės socialinės paramos teikimo rajono savivaldybės gyventojams tvarką. Lėšos nepasiturintiems gyventojams dėl to bus skirstomos socialiai teisingiau: skirstymo apraše nustatyti konkretūs vienkartinės išmokos skyrimo dydžiai onkologiniams ligoniams, sergantiems sunkiomis ligomis, nukentėjusiems nuo gaisro bei atsidūrusiems sunkioje materialinėje padėtyje.

Asmenys su negalia galės patogiau gyventi savo namuose, nes visiems, kurie pateikė prašymus, galėjome padėti ir jų būstus pritaikyti neįgaliesiems. Pritaikyti 3 būstai suaugusiems asmenims su negalia, 4 būstai vaikams, vienam vaikui skirtos lėšos techninės pagalbos priemonėms įsigyti. Papildomų lėšų mūsų prašymu skyrė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Išklausėme senolių prašymus: Socialinių paslaugų centro socialinės globos namuose vietųskaičių padidinome nuo 36 iki 40, pasirūpinę papildomomis lėšomis iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, toliau teikėme ir teiksime integralią pagalbą.

Gerinome ligoninės infrastruktūrą: nupirktas naujas dentalinis rentgeno aparatas, kuriuo atliekami rentgenologiniai tyrimai stomatologų nukreiptiems pacientams, metų pabaigoje nupirktas ir instaliuotas naujas modernus stacionarus rentgeno aparatas, finansuotas pagal specialią SAM programą.

Gavome patvirtinimą iš Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos ministerijos dėl saulės baterijų 100 KW jėgainės įrengimo finansavimo.

Parengėme ir gavome finansavimą ambulatorinės geriatrijos projektui, kurį įgyvendinsime šiais metais.

Atsižvelgėme į Aštriosios Kirsnos gyventojų, nukentėjusių nuo sprogimo Žvejų g., lūkesčius ir kompensavome jų patirtas išlaidas. Žiemą jie sutiko šiltai ir saugiai.

VEIKLOS MODERNIZAVIMAS

Pradėjome savivaldybės interneto svetainės naujinimo darbus: informacija greičiau pasieks vartotojus, padidės svetainės funkcionalumas, bus skelbiama daugiau informacijos, ji bus lengvai surandama. Svetainė taip pat taps patogi vartotojams, nepriklausomai nuo to, jie naudojasi kompiuteriu, telefonu ar planšete.

Savivaldybės išlaidos bus planuojamos pažangiai ir atvirai. Įsigytas biudžeto plano sudarymo modulis-programa. Dėka jos biudžetą galės planuoti ir valdyti daug savivaldybės administracijos darbuotojų, atsakingų už skirtingas sritis.

Įdiegėme Kelių GIS duomenų bazės valdymo aplikaciją – jau artimiausiu metu duomenys apie kelių būklę, jų valymą, lyginimą greideriu, planuojamą remontą bus vieši ir matomi gyventojams savivaldybės interneto svetainėje.

Tarybos veikla tapo atvira – posėdžiai transliuojami gyvai, vyksta atviros diskusijos, posėdžiai planuojami iš anksto.

PARENGTI PROJEKTAI

Parengėme 12 projektų, kurie turės esminės įtakos rajono infrastruktūrai, socialinei aplinkai, rajono ūkininkų veiklai gerinti:„Seirijų miestelio Gėlių gatvės (Nr. LZ8119), kelių Šadžiūnai–Varnėnai–Vilkininkai (Nr. LZ1252) ruožo nuo 2,720 iki 3,280 km ir Kučiūnai–Akmeniai (Nr. LZ0400) ruožo nuo 0,00 iki 0,704 kmkapitalinis remontas“ – tvarkysime išvardintus rajono kelius.„Vaikų dienos centrų tinklo plėtra Lazdijų rajono savivaldybėje“ – plėsime vaikų dienos centrų veiklą Veisiejuose ir Lazdijuose.„Asociacijos „Noragėlių melioracija“ ir valstybinių melioracijos sistemų bei jų statinių rekonstrukcija“ – pats didžiausias, daugiausia naudotojų apimantis melioracijos projektas rajono istorijoje.„Antis, keliaujanti pasienio keliais“, „Partnerystė. Verslumas. Veiksmas“, „Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“, „Supratinga pasienio bendruomenė“, „Ieškomi pasienio paveldo maršrutai“, „Jungtinės pastangos išsaugoti ir puoselėti šeimos papročius bei tradicinius įgūdžius“ – projektai, kuriuos įgyvendinsime kartu su savo partneriais.

Įgyvendiname kraštovaizdžio projektą „Reprezentatyvaus kraštovaizdžio formavimas Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje“ – jau šią vasarą grožėsimės sutvarkytu, naujais želdynais ir gėlynais pasipuošusiu miesto parku ir Turistų gatvės aplinka.

MŪSŲ ŠVENTĖS IR TRADICIJOS

Tesėjome pažadą – Pirmosios vagos ir Jurginių šventę sugrąžinome ten, kur ji buvo gimusi – į Veisiejus.

Mūsų tradicinės rajono šventės įgavo naujų spalvų ir buvo kaip niekada gausiai lankomos gyventojų ir svečių. Džiaugiamės ne tik Pasienio fiesta, bet ir Oninėmis prie Prelomciškės piliakalnio, „Metelio banga“ prie Metelio ežero, bet ir nepakartojamu bei visus įtraukusiu kalėdinių renginių ciklu.

Į savivaldybės rankas sugrąžinome ir iš pagrindų sutvarkėme Lazdijų hipodromą. Neabejojame, jog šiais metais, jei tik leis oro sąlygos, džiaugsimės ir tradicinėmis žirgų lenktynėmis.

Nuoširdžiai Lazdijų rajono savivaldybės administracija

A. Liaukaus nuotrauka.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis