Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Liepos 5 d. Lietuvos Dainų šventėje „Vardan tos...“  pristatyta viena iš dalyviais gausiausių dalių „Saulės rato ritimai“ šokių koncertas.   Įspūdingame pasirodyme dalyvavo ilgametę Dainų šventės patirtį turinti Lazdijų kultūros centro pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Lazdija“, Veisiejų kultūros namų vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Pušynas“ bei pirmą kartą į Dainų šventę vyksianti Teizų laisvalaikio salės pagyvenusiųjų liaudies šokių grupė „Trepsiukas“. Šokio ritmais smagiai suksis ir Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ jaunučių liaudiškų šokių grupė „Sukucis“ bei Lazdijų meno mokyklos jaunučių ir merginų liaudiškų šokių grupės. Koncertą stebėjo ir Lazdijų rajono kolektyvų pasirodymu atvyko pasidžiaugti Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.

Dainų šventės, skirtos Lietuvos atkūrimo šimtmečiui, folkloro diena sukvietė gausų būrį dalyvių iš visos Lietuvos. Tarp jų ir pasipuošę bei šventiškai nusiteikę 26 kolektyvai (356 dalyviai, vadovai ir lydintys asmenys) iš Lazdijų krašto. Lazdijų rajono meno kolektyvus  pasveikinti atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Liepos 2 dienos popietę Mikabalių kaime, kaimo turizmo sodyboje ,,Vitų oazė” prasidėjo keturias dienas vyksianti 13-oji Lazdijų rajono jaunimo vasaros stovykla, kurios tema: „Išmokime linksmintis be alkoholio!“. Nepabūgusius lietaus, džiugiai nusiteikusius stovyklos dalyvius pasveikino ir Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis bei Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Justina Greblikaitė.

Kasmet Šlavantų  Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapijoje liepos pradžioje švenčiami  Švč. Mergelės Marijos Krikščioniškų šeimų Karalienės atlaidai – ypatinga šventė. Dėl savo šeimų gerovės, santarvės ir ramybės melstis susirenka ne tik Šlavantų, bet ir aplinkinių parapijų gyventojai, į namus sugrįžta čia gimusieji ir augusieji.

Šiemet kartu su Šlavantų parapijos tikinčiaisiais Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčioje meldėsi ir rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, kuris taip pat dalyvavo Šv. Mišių apeigose, po jų pasveikino Šlavantų krašto žmones, padėkojo už susitelkimą, tradicijų puoselėjimą, už aktyvią Gegutės kaimo bendruomenės veiklą.

Rajono savivaldybės meras Artūras Margelis J.E. Apaštališkojo Nuncijaus Lietuvoje Pedro Lopeso Kintanos kvietimu birželio 29 dieną, švenčiant Petro ir Pauliaus iškilmę, lankėsi Vilniuje, Baltijos šalių nunciatūroje, kur tradiciškai kasmet šią dieną iškilmingu priėmimu yra pažymima šventojo Petro įpėdinio – Popiežiaus diena. J.E. Apaštališkasis Nuncijus į šį priėmimą kviečia dvasininkijos atstovus – vyskupus, kunigus, žymius Lietuvos meno ir kultūros veikėjus, valstybės institucijų atstovus bei artimus savo draugus.

 1 2 3 4 5 6