Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Šiandien, kovo 6 dieną, sukanka 100 metų, kai gimė Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos Deklaracijos signataras, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vadas, brigados generolas, pogrindžio žurnalistas, mokytojas Adolfas Ramanauskas-Vanagas. Iš pat ryto į šio garsaus partizanų vado vardu pavadintą aikštę Lazdijuose atvyko Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, kuris pagerbė šio iškilios istorinės asmenybės atminimą. Meras kartu su Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos vadovais, mokytojais, mokiniais ir jaunaisiais šauliais prie aikštėje stovinčio Adolfui Ramanauskui-Vanagui paminklo padėjo gėlių bei uždegė atminimo žvakeles.

Kovo 3 d. į Lazdijų viešąją biblioteką atkeliavo  iniciatyva „100 idėjų Lietuvai”. Neįprastam susitikimui  buvo kviečiamas Lazdijų jaunimas, kurio tikslas - geriau pažinti Lietuvą ir pasiūlyti naujų idėjų savo šalies pokyčiams.  Renginį atidarė ir sveikinimo žodį tarė Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Praėjusią savaitę Lazdijų viešojoje bibliotekoje pristatyta Prezidento Antano Smetonos asmeninio sekretoriaus A. Merkelio knyga „Antanas Smetona: jo visuomeninė, kultūrinė ir politinė veikla“ bei paroda „Juozas Urbšys: gyvenimu liudiju istoriją“ . Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Kovo 2 d. Lazdijų rajono savivaldybės  administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus specialistai ir rajono ūkininkai dalyvavo Aleksandro Stulginskio universitete vykusiuose mokymuose, kurių tema „Mišraus ūkio veiklos optimizavimas kalvotų ir mažai derlingų žemių regionuose“. 

Neseniai visi gausiai dalyvavome Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio renginiuose. Juos gražiai papildė ir pratęsė lietuvių kalbos šventė – Nacionalinis diktantas, kuris šiemet vyko kovo 2-ąją. Tai dar viena prasminga dovana Lietuvai, nes kalba yra viena iš kertinių tautos savasčių, valstybingumo pagrindas, o taisyklinga kalba – tai pirmiausia pagarba savo valstybei, savo šaknims ir istorijai.

 1 2 3 4 5 6 7