Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Kiekvieną pavasarį Lietuvoje išdega šimtai hektarų pievų, miškų ar kitų atvirųjų teritorijų. Dažniausiai tai atsitinka specialiai deginant žolę ar augalines atliekas. Taip kasmet padaroma ne tik didelė žala gamtai, aplinkai, pastatams, bet kartais pasitaiko ir žmonių aukų. Svarbu žinoti kaip tinkamai elgtis su ugnimi, kaip išvengti skaudžių pasekmių ar net administracinės atsakomybės.

2019 m. kovo mėnesį vyko konkursas Seirijų seniūnijos seniūno pareigoms užimti. Jam įvykus paaiškėjo ir balandžio 8 d. Seirijų seniūnijoje darbą jau pradėjo naujoji seniūnė Rita Matusevičiūtė-Bražinskienė. Pasveikinti su naujo darbo pradžia atvyko Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka, kuris linkėjo pamilti savo darbą, išgirsti šios seniūnijos gyventojų džiaugsmus ir problemas, išsaugoti senąsias ir kurti naująsias Seirijų krašto tradicijas.

Prasideda pirmasis erkių aktyvumo pakilimas. Lietuvoje sergamumas erkiniu encefalitu yra vienas didžiausių Europoje – mūsų šalyje šia liga kasmet suserga 15 iš 100 tūkst. gyventojų. 2018 m. Lazdijų rajono savivaldybėje registruoti 5 erkinio encefalito ir 8 Laimo ligos atvejai. Nors kiekvienais metais erkių gausa būna skirtinga ir pavasarinio erkių aktyvumo metu didžiausias jų skaičius būna gegužės mėnesį, tačiau jau dabar reikia išlikti budriems bei saugotis erkių. Vakcinos nuo Laimo ligos nėra. Veiksmingiausia apsaugos nuo erkinio encefalito priemonė yra skiepai. Skiepų nuo Laimo ligos nėra.

Nuo šių metų balandžio Mokinio kultūros pasas pradeda veikti visa apimtimi. Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas patvirtino naują Kultūros paso paslaugų rinkinį, kuriame nurodomos kultūros ir meno paslaugos, skirtos 1–12 kl. mokiniams.

Balandžio 4 dieną beveik aštuonios dešimtys Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo bei kultūros įstaigų mokinių ir mokytojų susirinko į Lazdijų rajono savivaldybės posėdžių salėje vykusius tradicinius Mero pusryčius. Toks gražus būrys – tai šių mokslo metų vasario mėnesio įvairių konkursų ir olimpiadų vietinių turų pirmų vietų laimėtojai, regiono bei šalies olimpiadų, konkursų, varžybų prizinių vietų nugalėtojai ir juos ruošę mokytojai.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9