Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Lazdijų rajono savivaldybėje lankėsi Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technologijos universiteto bei Aleksandro Stulginskio universiteto studentai ir jų dėstytojai, kurie dalyvavo architektūros ir statybų infrastruktūros verslo žurnalo STRUCTUM projekte „Išmanusis miestas VI“. Jie Lazdijų rajono savivaldybei pateikė keturis priešprojektinius pasiūlymus, kaip būtų galima moderniai ir išmaniai atnaujinti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritoriją, kuri užima beveik 6 ha, ir joje esančius pastatus.

Vakar vidurdienį Lazdijuose į ketvirtąją kelionę buvo išlydėta įspūdingo dokumentinio LRT projekto „Nacionalinė ekspedicija“ įgula. Per 40 žmonių komanda beveik tris savaites keliaus per Ukrainą, plaukdami sraunia Dniepro upe ir ieškodami bendrų Lietuvos ir Ukrainos istorijos sąsajų. Tautiečius į ekspediciją išlydėjo Lazdijų rajono savivaldybės meras bei gausus būrys lazdijiečių ir miesto svečių, susirinkusių į Nepriklausomybės aikštę.

Antaninės Šventežerio miestelyje – visuomet didelė šventė. Ne tik dėl to, jog Šventežerio Švč. Mergelės Marijos Gimimo parapijoje nuo neatmenamų laikų švenčiami Šv. Antano atlaidai, bet ir dėl to, jog ta proga susirenka draugai, parvažiuoja giminės. O Šventežerio seniūnijos žmonės dar ir susirenka pasveikinti čia gyvenančių Antanų.  Šis gražus lietuviškas vardas tampa vis retesnis. Tačiau Šventežerio miestelis dar gali didžiuotis  turėdams jų net 7 ir vieną moterį, pavadintą Antaninos vardu.

Minint Lietuvos gyventojų pirmųjų masinių tremčių ir žudynių metinės, savaitgalį Sapiegiškių kaime taip pat įprasmintas ištremtų šeimų atminimas. Renginys prasidėjęs Šventomis Mišiomis, Kučiūnų Šv. Kazimiero bažnyčioje, persikėlė į kaimą, kur buvo pašventintas nuo šiol skaudžią praeitį primenantis akmuo su  iškaltomis ištremtų šeimų pavardėmis ir iškelta Lietuvos trispalvė.

 1 2 3 4 5 6