Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Po saulėtos ir karštos vasaros, nuo rugsėjo 3 d. į mokyklas sugrįš pailsėję ir kupini įspūdžių moksleiviai. Tuo metu keliuose eismas itin suaktyvėja, todėl svarbu atkreipti dėmesį ir priminti, kad vaikai gali būti ne atidūs ar išsiblaškę. Siekiant juos apsaugoti nuo galimų nelaimingų eismo įvykių, kurie įvyksta suintensyvėjus eismui keliuose, draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ ir Lazdijų rajono savivaldybė visą rugsėjo mėnesį vykdys devynioliktą kartą vyksiančią akciją „Apsaugok mane“, kurios tikslas – šalies vairuotojus skatinti kelyje būti itin atidžiais ir skirti ypatingą dėmesį jauniausiems eismo dalyviams.

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį Gardino rajone jau aštuonioliktą kartą vyko tradicinis Baltarusijos, Lietuvos ir Lenkijos kultūras jungiantis bei glaudų šių šalių pasienio regionų bendradarbiavimą atspindintis liaudies meno festivalis „Augustavo kanalas trijų tautų kultūroje“. Į šį renginį tradiciškai pakviesti buvo ir Lazdijų rajono savivaldybės atstovai.

Sekmadienį Būdviečio laisvalaikio salėje įvyko tradicinė, jau 9-oji, paskutinio medonešio šventė „Parjojo namolio bitutė ratuota“. Renginys skirtas suburti bendruomenę ir pagerbti darbščiausią Dievo kūrinėlį – bitutę, kuri visą vasarą dirbusi mus džiugina saldžiu ir gardžiu medumi. Į šventę susirinkusius Būdviečio ir aplinkinių kaimų gyventojus sveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Salatka.

Šeštadienį Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje visą popietę sklandė teatro dvasia. Čia jau tradiciškai vyko teatrų mėgėjų šventė „Susipažinkime“, šįmet sukvietusi penkis teatro mėgėjų kolektyvus iš Lazdijų ir Kalvarijos rajonų. Šventės dalyvius pasveikino Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Stankevičius.

Genovaitę Rinkevičienę gyvenančią Šventežeryje nuo seno pažįsta visi šio miestelio gyventojai. Nors gimė gretimame Alytaus rajone, tačiau, baigusi mokslus, atvyko į Šventežerį gyventi ir dirbti. Čia sukūrė šeimą, pasistatė namus, čia gimė visi trys jos vaikai. Kolūkių laikais teko dirbti agronome, augalų apsaugos agronome, vėliau profsąjungos komiteto pirmininke. Nepriklausomybės pradžioje vadovavo Šventežerio agrarinės reformos tarnybai. Visi šie biografijos faktai rodo, jog moteris buvo labai aktyvi, mielai su visais bendraujanti – kitaip šių darbų nebūtų galėjusi dirbti.

 1 2 3 4 5 6 7 8