Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Sveikatos apsaugos ministerija informuoja, jog mobiliuosiuose punktuose ėminių dėl COVID-19 nuo šiol bus atliekama gerokai mažiau. Jie bus imami tik žmonėms, kuriems būtina išsitirti, išskyrus atvejus, kai tyrimai privalo būti atliekami prevenciniais tikslais. Tai reiškia, kad mobiliuose punktuose bus tiriami  žmonės, kurie jaučia bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų, kurie dėl lengvos koronaviruso formos gydėsi namuose, taip pat žmonės, kuriems paskirtos planinės medicininės intervencijos, išskyrus odontologijos ir burnos priežiūros paslaugas.  Taip pat bus tiriami žmonės, kuriuos planuojama priimti į socialinės globos įstaigas ilgalaikei arba trumpalaikei globai. Jie turi būti ištirti ne anksčiau nei 24 valandos iki jų priėmimo į minėtą įstaigą. Kaip ir iki šiol bus tiriami iš užsienio grįžę žmonės. Sveikatos apsaugos ministro, valstybės ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, toks sprendimas priimtas įvertinus mobilių punktų ir Koronos karštosios linijos, kuri pastarosiomis savaitėmis kasdien sulaukia po keliolika tūkstančių skambučių per dieną, apkrovas.


 Rajone žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, šios dienos duomenimis,  deklaravo jau maždaug trečdalis žemę rajone dirbančių ir ją deklaruojančių asmenų – 1240. Deklaravimas prasidėjo gegužės 4 dieną, kai pagal griežtus karantino reikalavimus dirbo tiek rajono savivaldybės administracija, tiek jos seniūnijos, kurių specialistai priima deklaracijas. Kaip informavo Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus vedėja Jurgita Gudeliauskaitė, darbas karantino sąlygomis pasėlių deklaravimo darbų rajone nesulėtino – šiemet, lyginant su praėjusiais metais, per tokį patį laikotarpį  paraiškų priima daugiau. Darbas vyksta sklandžiai, nes žemės ūkio specialistai, dirbantys seniūnijose, kvietė gyventojus registruotis iš anksto, daug bendravo su deklaruojančiais plotus nuotoliniu būdu. Užsiregistravę priėmimui gyventojai yra įpareigoti būti drausmingi, laikytis nurodytos tvarkos, paskirtą dieną ir valandą atvykti į seniūnijas. Ankstesniais metais dauguma jų  pasėlių deklaravimą atidėdavo paskutinėms dienoms. Dar kartą priminsime, jog žemės ūkio pasėlių deklaravimas šiemet tęsis iki birželio 22 dienos. Nuo birželio 23 iki liepos 17 dienos bus priimamos pavėluotos paraiškos, tačiau už kiekvieną pavėluotą darbo dieną paramos suma mažinama 1 proc.

Šiandien savivaldybės pastate prie pagrindinio įėjimo jau įsikūrė dėžė, skirta projektui „Kaupti mažiau, dalintis“, kurio metu visi gyventojai kviečiami dalintis ilgo galiojimo maisto produktais su tais, kuriems jų reikia labiausiai. Neįvykus kasmetinei „Maisto banko“ akcijai šį naują projektą organizuoja „Maisto bankas“ drauge su „Malsena“.

Nuo gegužės 25 dienos atnaujinamas gyventojų priėmimas pas savivaldybės merę Ausmą Miškinienę. Iki karantino savivaldybės merė gyventojus priiminėjo pirmadieniais ir antradieniais, tad tokia tvarka išliks ir toliau. Gyventojus savivaldybės merė A. Miškinienė priims pirmadieniais nuo 12.00 iki 14.00 val. ir antradieniais nuo 8.00 iki 10.00 val. Atkreipiame dėmesį, kad itin svarbiais ir skubiais atvejais merė A. Miškinienė gyventojus priims ir kitu, jiems patogiu, metu.

 Per praėjusią parą mūsų rajone susirgimų dėl COVID-19 nebuvo užfiksuota. Karščiavimo klinikos darbuotojai toliau ėmė ėminius darbuotojams bei gyventojams, vakar SAM ministro nustatyta prioriteto tvarka. Ėminiai paimti Veisiejų S. Gedos gimnazijos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams ir darbuotojams, kurie nuo vakar pradėjo darbą, rajono gyventojams, turintiems siuntimus stacionariam gydymui, taip pat socialiniams darbuotojams. Darbą palaipsniui atnaujina, į įprastą darbo ritmą grįžta Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras, prieš tai savo pasirengtą pacientų priėmimo ir aptarnavimo tvarką suderinęs su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru. Lazdijų PSPC ir toliau pirmenybę teikia nuotolinei pacientų konsultacijai, tačiau pacientus, kuriems būtina gydytojo konsultacija vietoje, jau priima. Centras užtikrina, kad vienas pacientas po kito būtų aptarnaujamas tik po valandos, po kiekvieno apsilankiusiojo atliekama visų liečiamųjų paviršių dezinfekcija.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 16