Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Informacija ir konsultacijos Lietuvos verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19, teikiamos nemokamu trumpuoju numeriu 1824. Pagalbos priemonių verslui linija veiks tol, kol verslui bus teikiama COVID-19 krizės pasekmių mažinimo pagalba.


Šiandien Lazdijai švenčia 423 – jį gimtadienį. Būtent prieš 423 metus, gegužės 17 dieną 1597 metais, karalius Zigmantas Vaza Lazdijams suteikė Magdeburgo teises: herbą, turgaus bei prekymečių privilegiją, - miestams privalomus  atributus. Dėl to ši data  laikoma Lazdijų gimtadieniu. Kodėl mūsų miesto gimtadienis švenčiamas ne nuo pirmojo jo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, o būtent nuo Magdeburgo teisių jam suteikimo? Magdeburgo teisė garantavo jau esantiems miestams ar miesteliams  tam tikrą nepriklausomybę nuo valdovo, bažnytinės hierarchijos ir vietos galingųjų. Ji suteikė miestiečiams (daugiausia amatininkams ir pirkliams) teisę rinkti miestų tarybas ir kitus savivaldos organus, kurie ir tvarkė miesto administracinius, iždo ir teismo reikalus. Rotušė pasidarė tokia pat svarbi vieta, kaip ir pilis ar katedra, apie kurias pirmiausia ir augdavo miestas. Todėl gegužės 17 – oji mūsų rajone yra minima  yra ne tik kaip Lazdijų miesto, bet ir vietos savivaldos gimtadienis. Lazdijiečiai šią datą pradėjo švęsti praėjus keleriems metams nuo  Nepriklausomybės pradžios  – 1997 metais, kai labai įspūdingai, su gausiu būriu garbingų svečių iš Lietuvos ir užsienio  paminėjome 400 –ąsias Lazdijų miesto  metines. „Pasienio fiestos“ sumanytojos – Lazdijų rajono savivaldybės tarybos – jau iš anksto buvo planuota, kad „Pasienio fiesta“ bus švenčiama kaip  Lazdijų, svarbiausio mūsų krašto  savivaldos istorijoje miesto,  gimtadienis.  „Su mūsų visų švente, brangūs Lazdijų karšto gyventojai“,  – sako rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. –  „Nors ši šventė šiemet švenčiama sudėtingu karantino laikotarpiu, jis vis tiek gyva kiekvieno mūsų širdyse, kiekvienam mūsų ji suteikia ypatingą progą  prisiminti Lazdijų krašto istoriją ir suteikia viltį, kad  ne vieną dešimtmetį ir šimtmetį  ją galėsime švęsti  laisvai, demokratiškai, jausdami, kad  esame vieningos, tvirtos, savarankiškai priimančios sprendimus  rajono bendruomenės  nariai“.


Šiandien kukliai, simboliškai, bet nuoširdžiai buvo paiminėtos Kalniškės mūšio 75-osios metinės. Po mišių Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, rajono savivaldybės merė A. Miškinienė, vicemeras A. Klėjus ir kai kurie  savivaldybės darbuotojai nuvyko į Simno miestelio kapines, kur yra palaidoti Kalniškės mūšyje ir kitose rezistencinėse kovose mūsų krašte žuvę partizanai. Ant jų kapų Simne, taip pat Kalniškės mūšio vietoje uždegtos žvakelės, padėtos gėlės, jų atminimas pagerbtas tylos minute.


 

Šiandien vykusios Sveikatos apsaugos ministro – operacijų vadovo Aurelijaus Verygos spaudos konferencijos pagrindinė geroji naujiena – vis didesnė galimybė judėti. Pirmiausia – be kontrolės ir saviizoliacijos važiuoti ir grįžti į Baltijos šalis ir iš jų. Ministro teigimu, to esame labiausiai pasiilgę. Antra geroji naujiena – duris jau gali atverti vaikų ir suaugusiųjų dienos centrai, būreliai, sporto užsiėmimai tiek uždarose, tiek atvirose patalpose. Tiesa, vis dar ribojamas grupių dydis – iki 10 žmonių, taip pat privaloma laikytis nustatytų  atstumų. Ministras priminė, jog prieš atidarant bet kurią įstaigą, reikia pasirengti ir su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru suderinti būsimo darbo tvarką. Jis jau nebe pirmą kartą akcentavo, jog tik dėl griežtos drausmės mums pavyko taip greitai sušvelninti karantino sąlygas. Jei nustosim laikytis tvarkos – teks žengti atgal.

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 15