Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Lazdijų rajono policijos komisariato salėje rugsėjo 27 d.  vyko moksleivių krepšinio turnyras 3 prieš 3, kuris rengiamas jau 17-ąjį kartą. Į turnyrą, skirtą artėjančiai Lietuvos policijos dienai paminėti, susirinko 21 komanda iš įvairių Lazdijų rajono savivaldybės ugdymo įstaigų. Jaunuosius krepšininkus sveikino ir sėkmės varžybose linkėjo Alytaus apskr. VPK Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Gintaras Krasnickas, Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas bei turnyro organizatorė Lazdijų PK bendruomenės pareigūnė Renata Ribinskienė.

Antradienį Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis susitiko su Ukrainos Respublikos Baranivkos miesto delegacija, vadovaujama šios savivaldybės mero Anatolijaus Duško. Susitikimo metru buvo pasidalinta įspūdžiais apie Lazdijų rajono savivaldybės delegacijos bei delegacijų iš Lenkijos ir Estijos viešnagę rugsėjo pradžioje vykusiose tradicinėse Baranivkos miesto dienose bei aptartas Lazdijų rajono savivaldybės ir Baranivkos savivaldybės atstovų vykimas į susitikimą su Estijos Respublikos Tervos miesto savivaldybės meru Maido Ruusmann, su kuriuo bus pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Rugsėjo 23 dieną minima Lietuvos žydų genocido diena. Ši skaudi data kiekvienais metais paskatina iš naujo apmąstyti tuos tragiškus laikus, kai Holokausto metu buvo sunaikinta beveik visa Lietuvos žydų bendruomenė. Deja, Holokaustas neaplenkė ir Lazdijų krašto, todėl jau tapo tradicija, kad Lazdijų rajono savivaldybės kultūros ir ugdymo įstaigos  rugsėjo – spalio mėnesiais organizuoja įvairius renginius, skirtus šiems liūdniems istoriniams įvykiams atminti.

Rugsėjo  24 dieną, Krosnos miestelyje buvo švenčiami Šv. Mato atlaidai. Vidurdienį į Krosnos Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčią susirinko gausus būrys miestelio gyventojų ir svečių. Po šv. Mišių vyko smagi šventė, kurioje  dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Ketvirtadienį, rugsėjo 21 d., Lazdijų krašto muziejuje vyko parodos „Dzūkų krašto tautinis kostiumas", skirtos Tautinio kostiumo metams paminėti,   atidarymas. Renginio dalyvius sutiko ir parodoje dalyvaujančius svečius pristatė muziejaus direktorė Daina Pledienė. Pasipuošusios Dzūkijos regiono tautiniu kostiumu dzūkiškas dainas kartu padainuoti kvietė jaunosios Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos folkloro ansamblio „Voverėlė“ atlikėjos.

 1 ... 3 4 5 6 7 8