Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English

Rugsėjo 21 dieną Lazdijų miesto Nepriklausomybės aikštėje šurmuliavo tradicinė teatralizuota rudens mugė „Lazdijų ruduo 2018“.  Šių metų šventės tema – 100-mečio įvykiai ir žmonės. Aikštėje įsikūrusiuose  bendruomenių bei rajono įstaigų kiemeliuose buvo prisiminti Lazdijų kraštui ir visai Lietuvai nusipelnę žmonės bei įvykiai.

Rudeniškai vėsų ir vėjuotą šeštadienio rytą, prie Rudaminos piliakalnio susirinko būrelis entuziastų, kurie dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir aplinkosaugos skyriaus organizuotoje ekskursijoje „Pažink Rudaminos miestelio kultūros paveldą“. Šis renginys buvo skirtas paminėti kasmetines Europos kultūros paveldo dienas, kurių tema šiais metais – „Atraskime Šimtmečio paveldą“. Lietuvoje kultūros paveldo minėjimo ir išsaugojimo renginiai vyksta jau jubiliejinį, 25-ąjį kartą.

Šį savaitgalį į susitikimus su atvykstančiu  Šventuoju Tėvu vyks Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis. Planuojami du susitikimai: pirmasis šeštadienio vidurdienį Prezidentūros rūmuose, kur garbingas svečias susitiks su šalies vadove, po to  valdžios, visuomenės ir diplomatinio korpuso nariai kviečiami į Simono Daukanto aikštę kur numatyta Šventojo Tėvo kalba.  Sekmadienį Lazdijų rajono meras A. Margelis dalyvaus vizito kulminacijoje –  Šventosiose Mišiose, kurias aukos Popiežius Pranciškus. Po jų Šventasis Tėvas tradiciškai kalbės  „Viešpaties angelo“ maldą.

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje yra apleistų, nenaudojamų, neprižiūrimų, apgriuvusių pastatų ir statinių. Tokie statiniai menkina kraštovaizdį, dažnai kelia grėsmę žmonių sveikatai ar net gyvybei. Siekdama išspręsti statinių, kurie neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi, nugriovimo ir sutvarkymo klausimus, Lazdijų rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl statinių,  pripažinimo bešeimininkiais ir jų perdavimo savivaldybės nuosavybėn.

 1 2 3 4 5 6 7 8