Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English


 

Šiandien rajono savivaldybės administracija po daugiau nei 2 mėnesių pradėjo grįžti į įprastą darbo tvarką. Nors dauguma klientų ir toliau buvo aptarnaujami nuotoliniu būdu, tačiau dalis jų buvo atvykę į savivaldybę ir buvo aptarnaujami tiesiogiai, laikantis visų karantino laikotarpiui nustatytų apribojimų ir higienos reikalavimų. Jų priėmimą registravo, kontroliavo ir  karantino laikotarpiui nustatyta gyventojų aptarnavimo tvarka rūpinosi savivaldybės administracijos Komunikacijos ir dokumentų skyriaus vieno langelio kabineto darbuotojai. Kai kurie klientai buvo atvykę ir iš kitų savivaldybių. Daugiausiai gyventojų šiandien kreipėsi dėl pirminės teisinės pagalbos, vienkartinių laidojimo pašalpų, žemės ūkio techniko registravimo, darbo stažo pažymų, vandens tyrimų.  Savivaldybės darbuotojai gyventojus priiminėjo trijuose  pirmojo savivaldybės aukšto kabinetuose, tarp lankytojų priėmimų buvo daromos privalomos pertraukos, patalpos vėdinamos, liečiamieji paviršiai po kiekvieno apsilankymo dezinfekuojami.

Informacija ir konsultacijos Lietuvos verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19, teikiamos nemokamu trumpuoju numeriu 1824. Pagalbos priemonių verslui linija veiks tol, kol verslui bus teikiama COVID-19 krizės pasekmių mažinimo pagalba.


Šiandien Lazdijai švenčia 423 – jį gimtadienį. Būtent prieš 423 metus, gegužės 17 dieną 1597 metais, karalius Zigmantas Vaza Lazdijams suteikė Magdeburgo teises: herbą, turgaus bei prekymečių privilegiją, - miestams privalomus  atributus. Dėl to ši data  laikoma Lazdijų gimtadieniu. Kodėl mūsų miesto gimtadienis švenčiamas ne nuo pirmojo jo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose, o būtent nuo Magdeburgo teisių jam suteikimo? Magdeburgo teisė garantavo jau esantiems miestams ar miesteliams  tam tikrą nepriklausomybę nuo valdovo, bažnytinės hierarchijos ir vietos galingųjų. Ji suteikė miestiečiams (daugiausia amatininkams ir pirkliams) teisę rinkti miestų tarybas ir kitus savivaldos organus, kurie ir tvarkė miesto administracinius, iždo ir teismo reikalus. Rotušė pasidarė tokia pat svarbi vieta, kaip ir pilis ar katedra, apie kurias pirmiausia ir augdavo miestas. Todėl gegužės 17 – oji mūsų rajone yra minima  yra ne tik kaip Lazdijų miesto, bet ir vietos savivaldos gimtadienis. Lazdijiečiai šią datą pradėjo švęsti praėjus keleriems metams nuo  Nepriklausomybės pradžios  – 1997 metais, kai labai įspūdingai, su gausiu būriu garbingų svečių iš Lietuvos ir užsienio  paminėjome 400 –ąsias Lazdijų miesto  metines. „Pasienio fiestos“ sumanytojos – Lazdijų rajono savivaldybės tarybos – jau iš anksto buvo planuota, kad „Pasienio fiesta“ bus švenčiama kaip  Lazdijų, svarbiausio mūsų krašto  savivaldos istorijoje miesto,  gimtadienis.  „Su mūsų visų švente, brangūs Lazdijų karšto gyventojai“,  – sako rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. –  „Nors ši šventė šiemet švenčiama sudėtingu karantino laikotarpiu, jis vis tiek gyva kiekvieno mūsų širdyse, kiekvienam mūsų ji suteikia ypatingą progą  prisiminti Lazdijų krašto istoriją ir suteikia viltį, kad  ne vieną dešimtmetį ir šimtmetį  ją galėsime švęsti  laisvai, demokratiškai, jausdami, kad  esame vieningos, tvirtos, savarankiškai priimančios sprendimus  rajono bendruomenės  nariai“.


Šiandien kukliai, simboliškai, bet nuoširdžiai buvo paiminėtos Kalniškės mūšio 75-osios metinės. Po mišių Lazdijų šv. Onos bažnyčioje, rajono savivaldybės merė A. Miškinienė, vicemeras A. Klėjus ir kai kurie  savivaldybės darbuotojai nuvyko į Simno miestelio kapines, kur yra palaidoti Kalniškės mūšyje ir kitose rezistencinėse kovose mūsų krašte žuvę partizanai. Ant jų kapų Simne, taip pat Kalniškės mūšio vietoje uždegtos žvakelės, padėtos gėlės, jų atminimas pagerbtas tylos minute.

 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 16