Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
A. Miškinienė: „Ilgiau laukti Finansų ministerijos sprendimo dėl kompensacijų nukentėjusiems nuo sprogimo A. Kirsnoje negalėjome, paramą skyrėme iš savivaldybės biudžeto“
2019-08-01

Šių metų birželio 1 dieną Lazdijų rajono savivaldybėje, Aštrios Kirsnos kaimo gyvenamajame daugiabutyje nugriaudėjo sprogimas. Dujų nuotėkio sukelto sprogimo metu buvo sužeisti gyventojai, viena moteris ligoninėje mirė. Sprogimo metu taip pat nukentėjo gyventojų turtas: išdužo pastato langai, nukentėjo vidinės namo sienos, apgadinti šildymo įrenginiai.

 

Būdviečio seniūnijoje, Aštriosios Kirsnos kaimo Žvejų g. 6 nedelsiant buvo paskelbta ekstremali situacija, įvertinti nuostoliai, atlikta namo techninė ekspertizė. Laikantis nustatytų reikalavimų, Lazdijų rajono savivaldybė skubiai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Finansų ministeriją, prašydama kompensuoti sprogimo metu gyventojų patirtą finansinę žalą. Kol kas atsakymas iš Finansų ministerijos negautas. Vis dėl to atsižvelgiant į gyventojų lūkesčius ir artėjantį šaltąjį sezoną rajono vadovai nutarė nelaukti Finansų ministerijos atsakymo dėl lėšų skyrimo ir vienkartines pašalpas gyventojų patirtiems nuostoliams iš dalies kompensuoti skyrė iš savivaldybės biudžeto.

Į Lazdijų rajono savivaldybę su prašymais skirti paramą kreipėsi septyni nukentėjusieji, penkiems iš jų skirta visa jų prašoma suma. Vienam asmeniui finansinė parama neskirta, nes jo deklaruojama gyvenamoji vieta yra Alytaus mieste. Dar vienam asmeniui skirta suma mažesnė už jo prašomą, tačiau tai maksimali suma, kurią gali skirti savivaldybė esant tokioms aplinkybėms. 2018 m. spalio 24 d. Lazdijų rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriame nustatoma maksimali suma, kurią tokiu atveju galima asmeniui skirti. Iš viso gyventojams iš savivaldybės biudžeto skirta 3 550 eurų. Sumos, skirtos asmenims, svyruoja nuo 100 iki 1900 eurų.

„Suprantame skiriamų pinigų svarbą nukentėjusiems ir norime padėti jiems kuo greičiau. Būtent todėl nelaukiame atsakymo iš Finansų ministerijos. Gyventojams finansinę paramą skyrėme dabar iš Lazdijų rajono savivaldybės lėšų“, – kalbėjo Lazdijų rajono savivaldybės merė A. Miškinienė.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis