Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
A. Miškinienė: „Pandemijos akivaizdoje priimame visus, mūsų manymu, reikalingus sprendimus. Profilaktinė laiptinių dezinfekcija – vienas iš jų.“
2020-03-20

Jau rytoj Lazdijų rajone prasidės profilaktinė daugiabučių namų laiptinių dezinfekcija. Keičiantis epidemiologinei situacijai šalyje, daugiabučių namų laiptines nutarta dezinfekuoti nedelsiant. Dezinfekcija bus vykdoma kovo 21 ir 22 dienomis. Gyventojų prašoma laikytis rimties ir supratimo.

 

„Girdime žmonių susirūpinimą, jis tikrai pagrįstas, dėl to į siūlymusdezinfekuoti daugiabučių laiptines reaguojame nedelsiant. Šalyje yra įvairių pavyzdžių – vienos savivaldybės imasi iniciatyvos, kitos savo gyvenamų namų laiptines ragina dezinfekuotis patiems gyventojams. Mano nuomone, tai turėtų būti daroma centralizuotai, tad mūsų rajone daugiabučių namų laiptines dezinfekuos UAB „Lazdijų vanduo“ darbuotojai. Taip pat noriu pabrėžti, kad įmonė dezinfekuos ne tik tų namų, kuriuos jie administruoja laiptines. Bus dezinfekuojamos visų daugiabučių namų laiptinės – nepaisant to, kas jas administruoja, minėta įmonė ar bendrijos“, – apie priimtą sprendimą kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė, pridūrusi, kad gyventojams patiems dezinfekuoti laiptines galėtų būti sudėtinga, nes gyventojai neišvengtų kontakto vieni su kitais ir neaišku ar jiems patiems pavyktų pasirūpinti visomis dezinfekcijai reikalingomis priemonėmis: kombinezonais, antbačiais, kaukėmis, akiniais. Svarbu tai, kad daugiabučių laiptinių dezinfekcija namų gyventojams nekainuos. Išlaidas padengs savivaldybė.

Gyventojų taip pat prašoma pagal galimybes plauti namų ir laiptinių grindis, dezinfekuoti durų rankenas, turėklus, telefonspynių mygtukus, pašto dėžutes ir kitus paviršius dezinfekciniu tirpalu. Tuo reikia rūpintis nuolatos.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis