Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Aptartos jaunimo užimtumo didinimo ir verslumo skatinimo galimybės
2019-09-06

Ketvirtadienį Lazdijų rajono savivaldybės seminarų salėje vyko susitikimas, kuriame dalyvę savivaldybės administracijos vadovai, Ekonomikos, Finansų, Švietimo, kultūros ir sporto skyrių specialistai, Jaunimo reikalų tarybos bei Užimtumo tarnybos Lazdijų skyriaus atstovai aptarė šiandien aktualias jaunimo užimtumo didinimo ir verslumo skatinimo galimybes.

 

Susitikimą pradėjęs Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Saulius Petrauskas sakė, jog didelį nerimą kelia statistiniai duomenys, kurie rodo, kad Lazdijų rajone aktuali jaunimo užimtumo ir nedarbo problema. „Šiandienos mūsų tikslas – kalbėtis, diskutuoti ir drauge ieškoti būdų bei priemonių, kaip padėti jaunam žmogui įsitvirtinti Lazdijų krašte, kaip padėti jaunuoliui rasti arba čia susikurti darbo vietą. Juk žvelgiant į ateitį, drąsiai galime sakyti, jog nuo to priklauso ir mūsų rajono savivaldybės ateitis“, - teigė S. Petrauskas.

Susitikimo metu buvo kalbama apie Lazdijų rajono savivaldybės verslo rėmimo programą, jos teikiamas galimybes padėti jaunam žmogui įgyti verslumo pradmenis bei steigti savo verslą. Svarstyta, ar ši programa aktuali ir patraukli šiandienos jaunuoliui, ar išnaudojamos visos programos galimybės. Užimtumo tarnybos atstovės pristatė, kokios profesijos šiuo metu yra paklausios ir kokių sričių specialistai reikalingi mūsų rajone. Apgailestauta, kad mokyklose nėra karjeros planavimo specialistų, kurie jau mokyklos suole jaunuoliams padėtų pasirinkti mokymosi kryptį ir motyvuotai apsispręsti dėl profesinių siekių.

Aptarta Lazdijų rajono savivaldybės Mokomųjų mokinių bendrovių veikla, jaunuolių įdarbinimo vasaros atostogų metu, savanoriavimo bei jaunimo verslumo stovyklos organizavimo galimybės. Susirinkusiųjų nuomone, glaudžiai bendradarbiaujant savivaldybei, užimtumo tarnybai ir verslo įmonėms jaunimui būtų sudarytos galimybės ne tik užsidirbti savarankiškų pajamų, bet ir susipažinti su profesija, verslo struktūromis bei įgyti profesinės patirties.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis