Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Atsakingai elgdamiesi galime išgelbėti vaiko gyvybę
2017-03-03

Viena aktualiausių šių dienų socialinių problemų Lietuvoje yra vaiko apsaugos klausimai. Šalyje pranešant apie naujus smurto prieš vaikus atvejus, tiek valstybės, tiek savivaldybių mastu nuolat tobulinama vaikų apsaugos sistema. Nors prieš kelias savaites įsigaliojo Seimo priimtos pataisos, draudžiančios vaikams taikyti fizines bausmes, bet smurto prieš vaikus problema mūsų šalyje išlieka vis dar opi.

 

Pasak Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio, jausti atsakomybę už dėl smurto nukentėjusius ar kenčiančius vaikus turi ne tik vietos socialiniai darbuotojai ir vaiko teisių specialistai, bet ir aukščiausia šalies valdžia, nuo kurios leidžiamų įstatymų gali priklausyti netgi vaiko gyvybė. Ne mažiau svarbus yra ir gyventojų neabejingumas ir atsakomybė pastebėjus smurtą.

Dar praėjusiais metais, po kraupių įvykių Kėdainių rajone, Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis iniciavo nemokamo pagalbos vaikams numerio mūsų rajone įvedimą. Paskambinus visą parą veikiančiu telefonu 8 800 20002 tiek savivaldybėje gyvenantys vaikai, tiek jų artimieji, kaimynai, pažįstami ar kiti gyventojai gali pranešti apie kylančią realią grėsmę vaiko sveikatai,  gyvybei ar saugumui. Išklausius balso įrašą, iš karto skambutis nukreipiamas Lazdijų rajono savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus budinčiam darbuotojui, kuris sureaguos į pranešimą ir bendradarbiaudamas su kitais specialistai priims tinkamiausią sprendimą, jog būtų užtikrintas vaiko saugumas.

Viešoje erdvėje buvo paminėtas atvejis, jog 2017 m. sausio 28 d. paskambinus Lazdijuose veikiančiu nemokamu pagalbos vaikams telefonu 8 800 20002 niekas neatsiliepė. Lazdijų rajono savivaldybės vadovams paprašius minimą atvejį pakomentuoti Vaiko teisių skyriaus darbuotojų, šie teigė, jog nurodytą dieną pagalbos vaikams telefonu skambučių neužfiksuota. Dėl šio atvejo buvo kreiptasi į skambučius administruojančią akcinę bendrovę „Telia Lietuva“, jog būtų detaliai išsiaiškinta situacija. „Telia Lietuva“ informavo, jog tinklo inžinieriui patikrinus sausio 28 d. skambučių nukreipimą paaiškėjo, kad dėl sujungimo klaidos minėtas skambutis nenukeliavo iki mobilaus numerio, nes  vyko nekorektiškas sujungimas dėl algoritmo skriptų.

Deja, net išsivysčiusiame informacinių technologijų pasaulyje pasitaiko klaidų. Kaip ir daugelyje situacijų, taip ir šioje, svarbiausias išlieka žmogiškasis faktorius. Todėl gyventojai prašomi būti ne tik drąsūs, solidarūs, pilietiški,  bet ir kantrūs. Paskambinus nurodytu numeriu išklausyti balso atsakiklį ir sulaukti, kol būsite sujungti su atsakingu budinčiu darbuotoju. Nepavykus susijungimui, pakartokite skambutį. Esant skubiam ir neatidėliotinam atvejui,  būtina skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112. Taigi mūsų pilietiškumas ir atsakingumas galbūt išgelbės vaiko gyvybę.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis