Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Baigėsi 18-asis pleneras „Veisiejų pavasaris“
2018-05-29

Gegužės 26 d. baigėsi 18-asis tarptautinis menininkų pleneras „Veisiejų pavasaris“. Visą savaitę menininkai iš Lietuvos ir pasaulio įvairiomis technikomis kūrė unikalius darbus. Iškilmingame plenero uždaryme dalyvavo ir menininkus sveikino Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis.

Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis džiaugėsi, kad pleneras, vykstantis jau 18-ąjį kartą tapo tradicinis. Šis gražus renginys vienija Lietuvos ir pasaulio menininkus, kurių darbai lieka Veisiejų kraštui. Rajono vadovas A. Margelis dėkojo už šios tradicijos puoselėjimą ir renginio organizatoriams Vytautui Žukauskui bei Zenonui Sabaliauskui linkėjo energijos ir entuziazmo tęsiant šį prasmingą darbą. Visiems plenero „Veisiejų pavasaris“ dalyviams meras A. Margelis padovanojo tradicinius suvenyrus.

Šiemet Veisiejų krašte kūrė 26 menininkai iš Lietuvos, Armėnijos, Gruzijos, Latvijos ir Izraelio. Atvyko Vienuolika dailininkų, trys kalviai, du skulptoriai ir devyni drožėjai. Šių metų pleneras gausus darbais, kurie atlikti įvairiausia technika. Per savaitę sukurti dabai papuošė ne tik Veisiejus, bet ir aplinkinius kaimus bei rajono centrą – Lazdijus.

„Veisiejų pavasaris“ plenero organizatorius Vytautas Žukauskas visiems susirinkusiems trumpai pristatė plenero veiklą, darbų eigą, paruošė visos savaitės foto reportažą, apie sukurtus darbus, kurie jau puošia Veisiejų kraštą. Įvairios tematikos Menininkų darbai papuošė kapinių vartus, Veisiejų bažnyčios šventorių, kaimų vietoves ir šalikeles.

Renginio uždarymas buvo kupinas malonių staigmenų. Veisiejų seniūnas Z. Sabaliauskas plenero iniciatoriui ir organizatoriui Vytautui Žukauskui iškilmingai suteikė miestelio garbės piliečio vardą. Šis garbingas titulas suteiktas už krašto kultūrinių vertybių puoselėjimą, originalių meninių idėjų sklaidą Lietuvoje, ilgametį tarptautinio menininkų plenero „Veisiejų pavasaris“ organizavimą bei jaunimo įtraukimą į pilietines iniciatyvas.

Renginio metu muzikos garsais džiugino Lazdijų meno mokyklos Veisiejų filialo akordeonistų ir pučiamųjų instrumentų orkestras vadovaujamas mokytojos Irinos Gudebskienės.

Lazdijų r. sav. inf.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis