Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Dėl statinių, kurių savininkai nežinomi, pripažinimo bešeimininkiais
2017-09-26

Lazdijų rajono savivaldybės teritorijoje yra apleistų, nenaudojamų, neprižiūrimų, apgriuvusių pastatų ir statinių. Daug iš jų yra žemės ūkio paskirties, t. y. buvusios fermos, sandėliai. Tokie statiniai menkina kraštovaizdį, dažnai kelia grėsmę žmonių sveikatai ar net gyvybei.

Siekiant išspręsti statinių, kurie neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi, nugriovimo ir sutvarkymo klausimus, Lazdijų rajono savivaldybės administracija kreipsis į teismą dėl šių statinių pripažinimo bešeimininkiais ir jų perdavimo valstybės ar savivaldybės nuosavybėn:

1. Vandens bokšto ir gręžinio bei artezinio gręžinio, esančių Lazdijų r. sav. Lazdijų sen. Verstaminų k. /vieta (, ).

2. Pastato griuvėsių, esančių Lazdijų r. sav. Šventežerio sen. Teizų k. Žalioji g. /vieta ().

3. Priešgaisrinių vandens rezervuarų, esančių Lazdijų r. sav. Šlavantų sen. Avižienių k. /vieta ().

Asmenis turinčius turtinių teisių į šiuos statinius (Nr. 1, Nr. 2, Nr. 3) prašome iki 2018 m. kovo 26 d. kreiptis į Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyrių (218 kab., tel. 8 318 51 460, el. p. ineta.juneliene@lazdijai.lt) arba seniūniją, kurios teritorijoje yra statiniai, ir pateikti dokumentus, liudijančius nuosavybės ar kitas turtines teises į šiame skelbime išvardytus statinius.

Prašome Lazdijų rajono savivaldybės gyventojų būti pilietiškais ir suteikti informaciją apie apleistus, nenaudojamus, neprižiūrimus ar apgriuvusius pastatus, kurie neturi savininkų ar kurių savininkai nežinomi Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Ekonomikos skyriui (218 kab., tel. 8 318 51 460, el. p. ineta.juneliene@lazdijai.lt) arba seniūnijai, kurios teritorijoje yra statinys.

Pastatų pripažinimo bešeimininkiais procedūros vykdomos vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 4.58 straipsnio 1 dalies nuostatomis ir Bešeimininkio, konfiskuoto, valstybės paveldėto, valstybei perduoto turto, daiktinių įrodymų, lobių ir radinių perdavimo, apskaitymo, saugojimo, realizavimo, grąžinimo ir pripažinimo atliekomis taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. gegužės 26 d. nutarimu Nr. 634.

Administracijos direktorius                                                                                   Gintautas Salatka

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis