Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Devintoji karantino diena: gautas apsaugos priemonių papildymas, stabdomi autobusų vietinio susisiekimo maršrutai, daugiabučių laiptinės bus dezinfekuojamos kartą per savaitę
2020-03-24

 

 

Rajono savivaldybė  gavo  dezinfekcinių medžiagų paviršiams ir apsaugos priemonių – kombinezonų, respiratorių, akinių papildymą. Jomis pirmiausia bus aprūpintos mokyklos, socialinės globos ir kitos įstaigos, kurios organizuos maisto išdalinimą moksleiviams, išvežios maisto produktus nepasiturintiems, teiks socialines ir kitas paslaugas gyventojams  karantino laikotarpiu.  

 

Daugiabučių laiptinėse – reguliari dezinfekcija. Savivaldybė priėmė sprendimą  Lazdijų rajono gyvenviečių daugiabučių namų laiptines visą karantino laikotarpį  dezinfekuoti ne rečiau, kaip vieną kartą per savaitę. Pirmą kartą laiptinės buvo dezinfekuotos praėjusį savaitgalį, kovo 21-22 dienomis.  Primename, jog už šią paslaugą gyventojams mokėti nereikės. Dezinfekuojant didžiausias dėmesys bus skiriamas laiptinių turėklams, pašto dėžutėms ir kitiems dažnai liečiamiems paviršiams. Gyventojų prašome nepalikti laiptinėse dviračių, vaikų vežimėlių, avalynės ir kitų daiktų. Taip pat kviečiame gyventojus pagal galimybes savas laiptines prižiūrėti  patiems. Svarbiausia valyti durų rankenas, turėklus.

Nuo kovo 26 dienos, ketvirtadienio, iki karantino laikotarpio pabaigos bus stabdomi UAB „Lazdijų autobusų parkas“  vietinio susisiekimo maršrutai. Šis sprendimas priimtas atsižvelgiant judėjimo ribojimus šalies lygiu, keleivių skaičių ir svarbiausia, siekiant apsaugoti rajono gyventojus nuo užsikrėtimo koronavirusu. Sprendimas priimtas bendru savivaldybės ir UAB „Lazdijų autobusų parkas“ sprendimu. Svarbu tai, kad autobusai nekursuos tik rajono viduje, t. y. stabdomi tik vietinio susisiekimo maršrutai. Tarpmiestiniai autobusai kol kas važiuos įprastu grafiku. Gyventojai, esant išskirtinei būtinybei vykti, kviečiami kreiptis į seniūnijos, kurioje gyvena, seniūną arba socialinį darbuotoją.

Sveikatos ministras – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė griežtus sprendimus. Asmenys, grįžtantys iš užsienio valstybių, nors ir  neturintys susirgimo koronaviruso COVID-19 simptomų, bus privalomai izoliuoti savivaldybės parengtuose tam būstuose. Savivaldybės taip pat įpareigotos užtikrinti izoliuotų asmenų maitinimą ir patalpų, kuriose yra apgyvendinti izoliacijai patalpinti asmenys, apsaugą. Mūsų savivaldybės įrengtose patalpose  iki šios dienos vakaro gyveno 6 asmenys. Šį vakarą į Vilniaus ir Kauno oro uostus išvyko specialiai  įrengtas savivaldybės transportas – į izoliacijos būstus bus parvežti tie rajono gyventojai, kurie grįžta šiandien.

Gyventojų prašoma atvejais, kai dėl būtinų reikalų išeina iš namų, būtinai dėvėti veido kaukes ir pirštines. Kaukė ne būtinai turi būti pirkta iš gamintojo, ji gali būti ir pasisiūta namuose. Atskiru sprendimu išdėstyti ir reikalavimai prekybos centrams – jie privalo pasirūpinti, kad prie įėjimų būtų dezinfekcinių priemonių, kad būtų nuolat dezinfekuojami prekybiniai vežimėliai. Prekybos centrai privalo riboti pirkėjų srautus, o jei tarp atsiskaitymo kasų nėra 2 metrų atstumo, pardavėjai privalo pirkėjus aptarnauti tik kas antroje kasoje.

Vyriausybė situacijai dėl koronaviruso COVID-19 aptarti surengė jau antrąją telekonferenciją. Joje dalyvavo visų savivaldybių, taip pat – ir mūsų savivaldybės vadovai. Aptarta  šiuo metu šalyje esanti situacija ir savivaldybėms bei jų gydymo įstaigoms keliami uždaviniai, susiję su vakar priimtais sveikatos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimais. 

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis