Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Dvyliktoji karantino diena: sergančiųjų rajone kol kas nėra, patikrinti visi saviizoliacijoje esantys iš užsienio sugrįžę gyventojai, Lazdijų rajonas vertinamas kaip viena geriausiai su koronavirusu kovojanti savivaldybė
2020-03-27

Merė Ausma Miškinienė šiandien dalyvavo Lietuvos Respublikos Vyriausybės spaudos konferencijoje. Į konferenciją ji buvo pakviesta  pasidalinti savo, kaip rajono savivaldybės vadovės, patirtimi, kaip sėkmingai valdyti situaciją kovojant su koronavirusu COVID-19 savivaldybėje. Merė dėkoja visiems, kurie susitelkė tam, kad suvaldytume situaciją. Dėka visų mūsų Lazdijų rajonas  buvo pastebėtas ir įvertintas ir yra tarp sėkmingai kovojančiųjų su koronavirusu gretose. 

 

 

Situacijai dėl koronaviruso COVID-19 Lietuvoje ir toliau blogėjant priimami dar griežtesni sprendimai. Nuo šiandien prekybos centrai įpareigoti ne mažiau kaip 2 kartus per dieną dezinfekuoti apsipirkimo krepšius ir vežimėlius, o ūkio subjektai, vykdantys išvežiojamąją prekybą – tai daryti ne arčiau kaip 500 m iki socialinės globos įstaigų. Prekybos vietos, pardavinėjančios apsaugos priemones ir dezinfekcinį skystį, sprendimu įpareigoti  1 gyventojui parduoti ne daugiau kaip 1 litrą dezinfekcinio skysčio ir ne daugiau kaip 50 vnt. medicininių kaukių, siekiant, kad jų pakaktų kuo daugiau Lietuvos gyventojų. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir rajonų savivaldybės įpareigotos privalomai hospitalizuoti asmenis, kurie galėjo bendrauti su sergančiais dėl koronaviruso COVID-19 sukeltos infekcijos ir dėl to turinčiais ligos simptomų. Lazdijų rajono savivaldybė minėtus asmenis kontroliuoja bendradarbiaudami su policija.

Savivaldybė toliau rūpinasi įstaigomis, kurios, pagal savo darbo pobūdį,  privalo tiesiogiai bendrauti su gyventojais. Vakar išdalintos apsaugos priemonės – pirštinės, medicininės kaukės švietimo įstaigų darbuotojams, kurie nuo pirmadienio išvežios maistą  į namus vaikams, kuriems priklauso nemokamas maitinimas. Taip pat išdalintas dezinfekcinis skystis įstaigoms. 50 litrų skysčio rankoms dezinfekuoti savivaldybė skyrė Lazdijų rajono policijos komisariato darbuotojams,  kurie labai padeda savivaldybei ir atlieka svarbų darbą tikrindami, kaip rajono gyventojai laikosi saviizoliacijos savivaldybės jiems paskirtuose būstuose ir savo namuose.

 

Iš Alytaus regiono atliekų surinkimo centro gauti specialūs  atliekų surinkimo maišai, skirti gyventojams, kurie yra saviizoliacijoje.  Juos rajono gyventojams išdalins seniūnai, palikdami maišus prie namų durų ar namų konteinerių. Tie, kurie gyvenate saviizoliacijos režimo sąlygomis, skambinkite savo seniūnijos seniūnui ir informuokite apie tokių maišų poreikį.

 

Gautas Vokietijos piliečio, kuris dviračiu keliavo po Lietuvą ir vakar buvo apsistojęs Lazdijų miesto parke, tyrimo dėl koronaviruso COVID-19 atsakymas. Jis – neigiamas. Tai reiškia, kad keliautojas neserga. Dėkojame Lazdijų miesto gyventojams, kurie operatyviai reagavo ir pranešė apie Lazdijų miesto parke atsiradusią palapinę.

 

Savivaldybės atstovai ir Lazdijų policijos komisariato darbuotojai patikrino visus būstus, kuriuose gyvena izoliuoti asmenys – visi jie rasti paskirtose vietose, izoliacijos taisyklių pažeidimų nenustatyta. Neplaniniai patikrinimai vyks ir artimiausiomis dienomis. Gyventojų taip pat prašome būti pilietiškais ir aktyviais. Maisto produktais savivaldybė šiandien aprūpino saviizoliacijoje esančius ir vienišus rajono gyventojus.

 

Susirgimų dėl koronaviruso COVID-19 situacija rajono teritorijoje ir toliau išlieka stabili – kol kas nėra nustatyto nė vieno susirgimo. Tiesa, 7 rajono gyventojai jau kreipėsi dėl tyrimų į Alytaus mobilų patikros punktą. Atsakymų dėl jų sveikatos būklės kol kas negauta. Savivaldybės saviizoliacijai paskirtuose būstuose  gyvena tie patys 12 gyventojų. Nė vienas jų susirgimo simptomų kol kas nejaučia.

 

Baigiantis antrajai karantino dėl koronaviruso COVID-19 savaitei, šalyje užfiksuoti 345 susirgimai, 5 Lietuvos gyventojai mirė. Kaip toliau klostysis situacija, priklauso nuo kiekvieno mūsų. Tokią poziciją  spaudos konferencijoje šiandien išsakė Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. Savivaldybės pozicija ta pati – saugokime save ir kitus. Nelikime abejingi, kai matome pažeidimus.

 

 

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis