Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Esate nedeklaravęs gyvenamosios vietos ir gaunate pensiją ar kitą išmoką iš „Sodros“? Svarbi informacija jums
2018-04-19

Atkreipiame dėmesį, kad socialinio draudimo, valstybines pensijų (pirmojo ir antrojo laipsnio, nukentėjusiųjų, mokslininkų), už ypatingas darbo sąlygas, vaiko išlaikymo išmokos gavėjai, kurie iki 2018 metų buvo deklaravę gyvenamąją vietą „prie savivaldybės“, norėdami, kad ir toliau nepertraukiamai gautų šias išmokas, iki balandžio mėn. pabaigos, privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą arba kreiptis į seniūniją dėl įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą.

Dėl Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo pakeitimų, socialinio draudimo senatvės, netekto darbingumo (invalidumo), našlių ir našlaičių pensijos, maitintojo netekimo, ištarnauto laiko pensijos ir kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas, valstybinės pensijos (pirmojo ir antrojo laipsnio, nukentėjusiųjų, mokslininkų), vaiko išlaikymo išmoką „Sodra“ gali skirti ir mokėti tik deklaravusiems gyvenamąją vietą arba įtrauktiems į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą gyventojams.

Deklaruoti gyvenamąją vietą nesudėtinga: tą galima padaryti internetu, naudojantis Elektroniniais valdžios vartais arba atvykus į gyvenamosios vietos seniūniją. Jei žmogus tą padarys vėliau negu balandžio mėnesį, jis turės pranešti „Sodros“ bet kuriam teritoriniam skyriui, kad ją atnaujintų. Išmoka bus mokama nepertraukiamai, t.y., žmogus nepraras nei vieno mėnesio paskirtos išmokos.

„Sodros“ informacinis telefonas: 1883

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis