Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Europos kultūros paveldo diena paminėta Rudaminoje
2018-09-23

Rudeniškai vėsų ir vėjuotą šeštadienio rytą, prie Rudaminos piliakalnio susirinko būrelis entuziastų, kurie dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir aplinkosaugos skyriaus organizuotoje ekskursijoje „Pažink Rudaminos miestelio kultūros paveldą“. Šis renginys buvo skirtas paminėti kasmetines Europos kultūros paveldo dienas, kurių tema šiais metais – „Atraskime Šimtmečio paveldą“. Lietuvoje kultūros paveldo minėjimo ir išsaugojimo renginiai vyksta jau jubiliejinį, 25-ąjį kartą.

Kultūros paveldo dienų metu Lietuvoje vyksta įvairios veiklos: pažintiniai pasivaikščiojimai, pranešimai, diskusijos, žygiai, parodos, viktorinos, varžybos, ekskursijos, kurios padeda sustiprinti nekilnojamojo kultūros paveldo svarbos suvokimą. Lazdijų rajono savivaldybėje, dėl itin didelės nekilnojamų kultūros paveldo objektų sankaupos viename miestelyje, pasirinkta Rudamina. Čia ekskursiją vedė istorijos mokytoja, gidė Audronė Pileckienė. Susitikimo metu buvo aplankyta: Rudaminos piliakalnis, Rudaminos dvaras ir dvaro sodybos fragmentų liekanos, Rudaminos žydų senosios kapinės, Rudaminos Švč. Trejybės bažnyčia, kunigo Juozo Zdebskio kapas.

Europos Tarybos organizuojamų Kultūros paveldo dienų tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į šalia mūsų esantį materialųjį kultūros paveldą, sudaryti galimybę jį aplankyti, atskleidžiant vertes ir išsaugojimo svarbą. Minint ir švenčiant nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Europos kultūros paveldo metus svarbu pažinti savo tautos paveldą, kuris padeda suvokti valstybės identitetą, sudėtingą ir įvairialypę praeitį. Lazdijų rajono savivaldybėje yra net 319 nekilnojamų kultūros paveldo objektų, įrašytų į Kultūros vertybių registrą, kuriuos kviečiama pažinti ne tik šventinių renginių metu.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis