Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Galimybė pasikeisti asbestinius stogus
2018-02-04

Vasario 1 d. Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) pradedamos rinkti paraiškos asbestiniams stogams pasikeisti. Kaimo gyventojai, norintys atnaujinti savo namų stogus ir taip pagerinti gyvenimo kokybę, paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“ galės teikti iki vasario 28-osios.

 

Paraišką gali teikti tik kaime savo gyvenamąją vietą deklaravę Lietuvos gyventojai ir tik dėl gyvenamojo namo, kuriame deklaruota jų gyvenamoji vieta. Sodo bendrijoje esančio namo stogo dangai keisti parama nebus teikiama.

Kaimo gyventojai, gyvenantys dvibutyje ar daugiabutyje name ir norintys turėti naują stogo dangą, gaus paramą tik tokiu atveju, jei yra numatę keisti visą namo stogą.

Kitas svarbus reikalavimas paramos gavėjams – pakeitus asbestinę stogo dangą likviduoti asbesto turinčių gaminių atliekas, susidariusias keičiant stogą. Asbestinių atliekų šalinimo paslaugos bus finansuojamos, jei nuo 1 m2 stogo ploto bus pašalinta 16,16 kg asbestinio šiferio ir 1,04 kg kitų asbesto elementų (jei jų yra). Kaip įrodymas NMA turės būti pateikta asbesto turinčių gaminių inventorizacijos ataskaita arba kitas savivaldybės administracijos išduotas ir patvirtintas dokumentas, kuriame pagrindžiamas stogo su asbestine danga plotas. Galima iki 25 proc. pašalinto asbestinės stogo dangos kiekio, nurodyto pažymoje apie asbesto turinčių gaminių atliekų pašalinimą, paklaida. Jeigu paramos gavėjas pašalino asbestinių atliekų daugiau, nei leidžia paklaida, viršyto kiekio transportavimo ir šalinimo paslaugų išlaidos nebus kompensuojamos.

Svarbu žinoti, kad paramos lėšomis pasikeitus savo gyvenamojo namo stogą būtina visą projekto kontrolės laikotarpį nekeisti gyvenamojo namo nuosavybės teisės.

Nuo šių metų veiklos įgyvendinimo taisyklėse neliko reikalavimo pareiškėjui drausti turtą projekto įgyvendinimo ir jo kontrolės laikotarpiui, tačiau išlieka pareiškėjo įsipareigojimas, jeigu stogo danga bus sugadinta ar sunaikinta, ją atstatyti savo lėšomis.

Paraiškos bus priimamos naudojantis ŽŪMIS portalo internetine prieiga (zumis.lt) bei Lazdijų rajono savivaldybėje pagal iš anksto numatytą grafiką.  Paraiška ŽŪMIS turi būti pateikta ne vėliau kaip iki kvietimo teikti paraiškas paskutinės dienos 12 val

NMA inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis