Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Į Lazdijus atkeliauja projektas „Išmanusis miestas IV
2017-11-14

Lazdijų rajono savivaldybė dalyvauja projekte „Išmanusis miestas IV“. Jo tikslas – vadovaujantis pažangios ir darnios plėtros principais, pasitelkiant Lietuvos rajonų savivaldybių poreikius ir jaunųjų infrastruktūros kūrimo profesionalų, viešojo ir privataus sektoriaus pajėgas, įgyvendinti savivaldybių planus atnaujinant miestų gyvenamąją aplinką. Prie projekto prisijungusi Lazdijų rajono savivaldybė siūlo „išmaniai“ atnaujinti Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritoriją, kuri užima beveik 6 ha, ir joje esančius pastatus.

 

Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis, kartu su savivaldybės darbuotojų komanda bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos direktore Jurgita Mozeriene ir pavaduotoja ugdymui Edita Pavasariene dalyvavo projekto sumanytojo žurnalo “Structum” organizuotoje konferencijoje “Išmanusis miestas IV”, kurioje pristatė bei supažindino renginio dalyvius ir rėmejus su projekte įgyvendinama savo miesto teritorijos koncepcija.

„Lazdijų rajono savivaldybė savo krašto infrastruktūrai gerinti skiria ypatingą dėmesį. Tad tikimės, kad projektas „Išmanusis miestas IV“, pasitelkdamas miestų planavimą, infrastruktūros, statybų, inžinerinius ir architektūros sprendimus, sukurs naujo tipo viešąsias erdves, kurios prisidės ne tik prie didžiausios savivaldybėje gimnazijos bendruomenės, bet ir viso Lazdijų miesto gyventojų telkimo“, - sakė meras A. Margelis.

Pristatydama projekto užduotį E. Pavasarienė pateikė septynias Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritorijoje esančias erdves, kurios projekto metu būtų modernizuotos ir pritaikytos tiek šiuolaikinius mokinių poreikius atitinkančiam formaliojo ir neformaliojo ugdymo procesui, tiek jaunimo bei visos miesto bendruomenės saviraiškos ir laisvalaikio praleidimo poreikiams patenkinti.

Lietuvos aukštosiose mokyklose ruošiamų architektūros, inžinerijos, statybos ir kitų sričių profesionalų komandos rengs priešprojektinius pasiūlymus, kaip gimnazijos parke, ant taip vadinamo Meškakalnio, įrengti amfiteatrinę auditoriją, įkurti lauko klasę bei kitas edukacines erdves, sutvarkyti aisštoko aikštelės infrastruktūrą, įrengiant sėdimas vietas žiūrovams bei uždengiant aikštelę stogu. Taip pat aptarta vizija senajame mokyklos pastate sukurti meno erdves, kur būtų ugdomi muzikos, dailės, technologijų gebėjimai, o buvusio bendrabučio patalpose įrengti specialias ir socialinių įgūdžių klases.

Mero A. Margelio teigimu, šiame projekte žavi tai, kad, kuriant naują miesto veidą, aktyviai dalyvaus jauni žmonės. Ypač tai svarbu kalbant apie ugdymo įstaigų atnaujinimą. Juk būtent neseniai mokyklą baigę jaunuoliai žino, ko jiems labiausiai stigo besimokant, kokią mokyklą norėjo matyti jų bendraklasiai bei kiti mokyklos bendruomenės nariai.

Tad tikimasi, kad talentingų jaunuolių komandoms pavyks realiai įgyvendintų savo idėjas – išmaniai atnaujintų Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos teritoriją, kurioje saugiai, įdomiai, patraukliai ir turiningai leistų laiką mokytojai, mokiniai, jų tėveliai, kiti gimnazijos bendruomenės nariai, miesto gyventojai bei kiekvienas Lazdijų krašto žmogus.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis