Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Į vasarą žengiančiuose Lazdijuose pradedami įgyvendinti trys Interreg projektai
2020-06-03

Lazdijų rajono savivaldybė pirmąjį vasaros mėnesį pasitinka naujais darbais – pradedami įgyvendinti trys Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektai. Juos įgyvendinant jaunimas bus skatinamas pradėti, plėsti ir vystyti savo verslą, bus sukurtas naujas turizmo maršrutas, o jau esamus – papildys naujos ekspozicijos.

 

„Atsinaujins Veisiejuose esantis dviračių bei pėsčiųjų takas, šiuo metu, deja, jau tapęs kliūtimi, o ne patogia erdve pasivaikščioti. Pasienio keliautojams siūlysime iš naujo atrasti ne tik muziejus, bet ir čia gyvenusius bei kūrusius poetus, o jaunimui padėsime sukurti ir plėsti savo verslus. Nors sritys gana skirtingos, bet jas visas jungia mūsų krašto augimas. Esu įsitikinusi, kad pritraukus daugiau investicijų į mūsų rajoną jis suklestės“, – apie pradėtus įgyvendinti projektus bei ateities planus kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Palanki aplinka jaunimo verslumui – Lazdijuose

Simboliška, kad vaikų gynimo dieną, pradėtas įgyvendinti projektas, skatinantis sukurti, plėtoti ir vystyti verslą pasienyje gyvenančiam jaunimui. Projekto metu jaunimui sudarytos sąlygos kurti darbo vietas stiprins bendruomenes bei keis gyvenimus. Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projekto „Partnerystė. Verslumas. Veiksmas“ metu remiantis statistiniais duomenimis ir išanalizuotomis jaunimo nedarbo priežastimis bei faktais, projekto partneriai planuoja teikti jaunimui informaciją, organizuoti jiems mokymus. Kartu su jaunimu bus identifikuojami paramos mechanizmai jų verslumo idėjų įgyvendinimui, puoselėjamas jaunimo verslumas, jų požiūris ir kultūra. Lazdijų rajono, Oržyšo ir Tykocino savivaldybės projekto metu surengs mokymus jaunimui, vasaros stovyklas – mokymą ir gerosios patirties mainus, „idėjų banką“, „Pardavimo laboratoriją“, kurioje bus galima praktiškai išbandyti gebėjimus, veiksmų plano sukūrimą. Šiuo metu daugiau nei 800 tūkst. jaunų žmonių nedirba visoje Lietuvos-Lenkijos programos teritorijoje, todėl turimos galimybės nėra tinkamai išnaudojamas. Projekto trukmė 18 mėnesių, projekto biudžetas 198 300,38 eurai, investicijų dalis, tenkanti Lazdijų rajono savivaldybei 66 178,02 euro.

Į pasienį turistus vilios poetai

Nauji potyriai, emocijos ir prisilietimas prie istorijos papildys jau esamą turizmo maršrutą, osubalansuotos istorijos, gamtos ir kultūros paveldo plėtra bei pritaikymas turizmui – bus įgyvendinta jau startavusio projekto „Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“ metu. Poezija yra istorinis, kultūros paveldas, kaip ir patys poetai – Maria Konopicka, Anzelmas Matutis, Salomėja Nėris, Motiejus Gustaitis bei jų kūryba. Įgyvendinant šį projektą bus praplėstas jau sukurtas turizmo maršrutas, įtraukiant pasienio poetus ir jų poeziją. Šiuo maršrutu keliaujantieji iš naujo atras Suvalkų regioninį, Alytaus kraštotyros bei Lazdijų krašto muziejus, susipažins su poezija apie tėvynę, meilę, gamtą, gyvūnus, gėles. Muziejuose lankytojų lauks ir naujos edukacijos, o skatinamas kūrybiškumas ir galimybė pakeisti savo pasaulį privers tapti aktyviu ir svarbiu keliautoju. Projekto įgyvendinimo metu poetų kūryba bus papildyti bendri turizmo maršrutai, surengtos edukacijos bei suorganizuoti trys pasienio festivaliai, o šiuo metu neišnaudotos muziejaus lauko erdves bus pritaikytos šeimų laisvalaikiui. Projekto trukmė 21 mėnuo, projekto biudžetas 752 598,70 euro, Lazdijų rajono savivaldybei skirta 133 008,55 Eur.

Sukūrus naują turizmo maršrutą, rūbą pakeis Veisiejų dviračių ir pėsčiųjų takas

Oržyšo ir Lazdijų rajono savivaldybėse jau įgyvendinta nemažai projektų, kurių metu buvo sukurti pasienio turizmo maršrutai ar sutvarkyti infrastruktūros objektai, tačiau jie neturėjo nieko bendro. Išsibarsčiusius, keliautojams patrauklius, turizmo maršrutus ir lankytojų pamėgtus objektus kilo mintis sujungti ir turistui pateikti naują produktą. Jau pradėtas įgyvendinti Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektas „Antis keliaujanti pasienio keliais“ skirtas sukurti naują turizmo maršrutą, įtraukiant Oržyšo ir Veisiejų miestų gamtos ir kultūros paveldo objektus, o pasirinktas, esamus kelius apjungiantis, turizmo maršrutas yra anties formos – tai tarsi pasienio jau įgyvendintų projektų simbolis, nes antis simbolizuoja stiprią šeimą, kuri visur keliauja kartu. Projekto metu bus ne tik sukurtas bendras turizmo maršrutas, bet ir vyks edukacinės dirbtuvės, diskusijos su vietos bendruomene ir socialiniais partneriais, nauja danga bus užklotas Veisiejų dviračių ir pėsčiųjų takas. Projekto trukmė 21 mėnuo, bendras projekto biudžetas 824 761,02 euro, investicijų dalis, tenkanti Lazdijų rajono savivaldybei 434 947,29 euro.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis