Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Įgyvendinus projektą sėkmingai modernizuotos trys edukacinės gimnazijų erdvės
2019-07-24

Praėjusiais metais Lazdijų rajono savivaldybėje neatpažįstamai pasikeitė trys švietimo įstaigų erdvės – Lazdijų Motiejaus Gustaičio ir Veisiejų Sigito Gedos gimnazijų gamtos mokslų laboratorijos bei Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos sporto salė. Šių patalpų rekonstrukcijos darbai buvo atlikti Lazdijų rajono savivaldybės administracijai įgyvendinant projektą „Modernių ir saugių erdvių sukūrimas bendrojo ugdymo įstaigose Lazdijų rajono savivaldybėje“.

Projektą „Modernių ir saugių erdvių sukūrimas bendrojo ugdymo įstaigose Lazdijų rajono savivaldybėje“ vykdė Lazdijų rajono savivaldybės administracija kartu su parneriais: Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazija, Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazija, Lazdijų r. Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazija. Bendra projekto vertė – 195 779 Eur, iš jų: ES lėšos – 166 412 Eur, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos – 14 683 Eur, Lazdijų rajono savivaldybės lėšos – 14 684 Eur.

Dvejus metus įgyvendintas projektas sėkmingai baigtas – dvejose rajono gimnazijose suremontuotos ir modernizuotos gamtos mokslų laboratorijos: įrengtos dvi atskiros erdvės, turinčios tarpusavio jungtis – teorinę klasę ir praktikai skirtą laboratoriją, kurioje mokiniai turi galimybę praktiškai įtvirtinti teorines žinias ir su naujausia įranga atlikti laboratorinius bandymus bei 3D klasės įranga su gamtos mokslams pritaikyta programine įranga vizualizuoti mokymosi objektus ar tam tikrus gamtamokslinius procesus.   

Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos  sporto salėje atlikti modernizavimo darbai sujungė ne tik salės, bet ir persirengimo kambarių bei dušų atnaujinimo ir remonto darbus. Atliekant mokyklos sporto salės remonto darbus pakeista grindų danga, naujai atlikta vidaus sienų apdaila, atnaujintas salės inventorius. Persirengimo kambariuose pakeistas apšvietimas, įrengti dušai, atnaujinti sanitariniai mazgai bei sutvarkyta elektra.  

Modernizuotose gimnazijų erdvėse nuo šiol užtikrinamas kokybiškas ugdymo procesas, pagerėjo darbo sąlygos ir mokiniams, ir mokytojams. Kokybiškose ir kūrybiškumą skatinančiose edukacinėse erdvėse atsirado geresnės sąlygos ugdyti individualius mokinių gebėjimus, todėl tikimasi, kad tai labai prisidės prie mokinių pasiekimų gerinimo.

Projektas buvo finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ 09.1.3-CPVA-R-724 priemonę „Mokyklų tinklo efektyvumo didinimas“.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis