Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Informacija dėl socialinės paramos mokiniams
2019-07-22

Nepasiturinčios šeimos, kurios augina mokyklinio amžiaus vaikus, jau dabar kviečiamos pateikti prašymus dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti. Šiais metais mokinio reikmenims įsigyti skiriamų lėšų dydis yra 76 eurai.

Prašymai dėl šios socialinės paramos priimami savivaldybėse jau nuo liepos 1 d., kad mažas pajamas gaunančios šeimos galėtų iš anksto pasiruošti naujiems mokslo metams. Norintys gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti prašymus savivaldybėms gali pateikti iki spalio 5 d. Dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus, pablogėjus šeimos finansinei situacijai.

Prašymai dėl socialinės paramos mokiniams priimami deklaruotos gyvenamosios vietos seniūnijoje (arba faktinės gyvenamosios vietos seniūnijoje, jei gyvenamoji vieta nedeklaruota). Arba prašymą galima pildyti internetu www.spis.lt.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 183 eurai.

Ir dėl nemokamo maitinimo, ir dėl paramos mokinio reikmenims gali kreiptis vienas iš mokinio tėvų ar kitų kartu gyvenančių pilnamečių asmenų, pats pilnametis mokinys ar nepilnametis, kuris yra susituokęs arba emancipuotas, taip pat mokinys nuo 14 iki 18 metų, turintis tėvų sutikimą.

Dokumentai*, reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti:

1. Prašymas-paraiška (prašymas);

2. Pareiškėjo tapatybės dokumentas ir vaiko (vaikų) gimimo liudijimas;

3. Dokumentai, įrodantys šeimos pajamas (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesį).

  * Pareiškėjui nereikia pateikti dokumentų, jei informacija gaunama iš valstybės ir žinybinių registrų bei valstybės informacinių sistemų.

Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti skiriama mažas pajamas gaunančių šeimų vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Lazdijų rajono savivaldybės administracijos inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis