Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Jaunieji folkloristai Sekmines šventė Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje
2018-05-23

Tradiciškai gegužės mėnesį, artėjant Sekminėms,  Lazdijų rajono savivaldybės kultūros ir ugdymo įstaigų jaunieji folkloristai bei jų bičiuliai iš aplinkinių rajonų susirenka į vaikų ir jaunimo folkloro bei amatų šventę ,,Piemenėlių Sekminės”. Į Lazdijų rajono savivaldybės, Lazdijų kultūros centro bei Lazdijų krašto muziejaus organizuojamą renginį Etnografinėje Prano Dzūko sodyboje sugužėjo per šimtą jaunųjų liaudies kūrybos puoselėtojų. Lazdijų rajono savivaldybės mero Artūro Margelio vardu juos sveikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas bei jo pavaduotoja Rasa Kazlauskienė.

Į renginį atvykusius etninės kultūros puoselėtojus iš Lazdijų, Šventežerio, Veisiejų,  Būdviečio, Aštriosios Kirsnos, Šeštokų  bei Alytaus sutiko ir kartu dainuoti Dzūkijos krašto piemenukų dainą pakvietė šventės iniciatoriai ir šeimininkai – Lazdijų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblis „Bitelė“ (vad. Neringa Rasiulienė).

Linksmą ir šmaikščią piemenukų programėlę atliko Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus etnografinis ansamblis „Kleketukai” (vad. Irena Makauskaitė). Jiems antrino ir svečiai iš Dzūkijos sostinės – Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos folkloro ansamblis (vad. Reda Vokietaitienė).

Kartu pašokti ir padainuoti bei pažaisti kvietė Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos folkloro kolektyvas „Voverėlė” (vad. Birutė Vžesniauskienė), Veisiejų technologijos ir verslo mokyklos etnografinis ansamblis „Pasagėlė” (vad.Irena Makauskaitė), Šeštokų mokyklos folkloro ansamblis (vad. Anželika Valasevičienė) bei Šventežerio mokyklos folkloro kolektyvas „Ąžuolynas“ (vad. Ingrida Malinauskienė).

Linksmų melodijų negailėjo Lazdijų kultūros centro vaikų liaudiškos muzikos kapela „Anūkucai“ (vad. Romas Mazėtis). Išbandyti įvairius amatus kvietė jaunieji amatininkai iš Šventežerio ir Aštriosios Kirsnos mokyklų bei tautodailininkė ir mokytoja Lina Žaliauskienė, verpėja Judita Češkevičienė,  etnologas Vilius Tumosa.

Pasilinksminę visi šventės dalyviai vaišinosi tradiciniu piemenėlių patiekalu kiaušiniene, kurią iškepė Lazdijų krašto muziejaus šeimininkės. Pasibaigus šventei, visiems kolektyvams ir atlikėjams įteiktos Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno padėkos bei Lazdijų kultūros centro suvenyrai ir saldžios dovanos – grikinės babkos.

 

Lazdijų r. sav. inf.

Nuotraukos Lazdijų r. sav. ir Lazdijų krašto muziejaus

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis