Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Kapinėse prasidėjo skaitmenizavimo darbai
2018-04-25

Balandžio 25 d. Rudaminos ir Lazdijų kapinėse prasidėjo pirmasis skaitmenizavimo etapas. Prie Lazdijų kapinių su konkursą laimėjusios UAB „Hnit-Baltic“ įmonės atstovais susitiko Architektūros ir aplinkosaugos skyriaus vyr. specialistė Renata Muliuolienė ir Lazdijų miesto seniūnė Vaida Gazdziauskienė. Darbai pradėti į dangų paleidus droną, kuriuo buvo nufotografuotos viso kapinių ploto ir kiekvienos kapavietės nuotraukos. Tuomet sugeneruota nuotrauka keliaus pas įmonės specialistus ir toliau bus renkama informacija duomenų bazei.

Po trijų mėnesių, pasibaigus paruošimo darbams, bus įdiegta valdymo e-sistema, kurioje   kaupiama kapinių, sektorių, kapaviečių ir laidojimo vietų informacija.  Per šią sistemą  bus organizuojama kapaviečių suteikimo ir velionių palaidojimo tvarka. Žmonėms tai bus labai naudinga, kadangi šiuo metu mirties liudijimus gydytojai jau išduoda  skaitmeninius, juos savo artimuosius  laidojantys rajono gyventojai galės elektroniniu paštu išsiųsti seniūnijai, kuriose kapinėse planuoja laidoti,  ir gauti – taip pat elektroniniu paštu - tam reikalingą leidimą. Žmonėms, kurie laidotuvių dienomis ir taip turi begales rūpesčių, nebereikės važinėti po valdiškas įstaigas, gaišti savo brangaus laiko. Kapinių plane, kuris taip pat bus šioje sistemoje, seniūnijos darbuotojas galės iškart pažymėti būsimąją laidojimo vietą – naują ar jau esančioje giminės kapavietėje. Taip pat galimybė vykdyti apleistų kapaviečių identifikavimą bei  lengviau kontroliuoti savivaldybėje esančių kapinių teisinę registraciją ir teritorijų priežiūrą.

Per e-sistemą prisijungti galės visi norintys gyventojai ir susirasti savo artimųjų kapavietes. Įvedus velionio pavardės fragmentą, rezultatų lange bus pateikiami visi, palaidoti tose kapinėse ir suradus norimą asmenį, bus galima pamatyti kapavietės nuotrauką, bei jos tikslią vietą.  Tai ypač aktualu žmonėms, negyvenantiems Lazdijų rajone ar seniai Lazdijuose ar Rudaminoje lankiusiems artimųjų kapus.   Mūsų rajono savivaldybės gyventojai bus vieni pirmųjų, įdiegę tokią rajono, o ypač – buvusiems rajono gyventojams reikalingą paslaugą.

Lazdijų r. sav. inf.

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis