Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Keturiasdešimt aštuntoji karantino diena: SAM primena Motinos dieną pagalvoti apie galimą riziką, rajone dėl karantino taisyklių pažeidimo nubausti dar 4 gyventojai, ėminys dėl COVID-19 paimtas pėsčiomis sieną kirtusiam rajono gyventojui
2020-05-02


Rytoj Lietuvoje minima Motinos diena. Sveikatos apsaugos ministerija ragina žmones nevykti pas vyresnio amžiaus mamas, esančias rizikos grupėje. Koronavirusas didžiausią pavojų kelia žmonėms, vyresniems nei 60 metų, ir sergantiems lėtinėmis ligomis.

 

Rajono prekybos centrų pardavėjai sako, kad faktas, jog Lazdijų rajone iki šiol nebuvo nustatyta susirgimo dėl COVI-19 nė vienam rajono gyventojui, tarsi suteikia rajono gyventojams teisę jaustis laisviau,  neretai įeinantiems į parduotuvę tenka priminti, jog reikia dezinfekuoti rankas arba užsimauti pirštines.  Karantino sąlygos sušvelnintos, tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ragina žmones būti budrius – vengti žmonių susibūrimų, laikytis atstumų bendraujant,  ypatingą dėmesį skirti rankų higienai – jas dažnai plauti o prieš įeinant į prekybos centrus, kitas viešas patalpas – dezinfekuoti.

Rajone susirgimų dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 per pastarąją parą nebuvo nustatyta. Lietuvoje  iš 5502 per pastarąją parą ištirtų atvejų susirgimai nustatyti 7 gyventojams. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro  pateiktais duomenimis, nuo COVI-19 sukeltos infekcijos mirė vienas žmogus,  Alytaus miesto gyventojas. Jam buvo daugiau kaip 70 metų. Tai jau 46 mirties nuo šios infekcijos atvejis.  Iš viso šiuo metu serga 728 Lietuvos gyventojai, pasveikusiųjų skaičius – 632.  Nuo karantino paskelbimo Lietuvoje pradžios iš viso jau ištirta daugiau kaip 138 tūkst. ėminių.

Lazdijuose, kaip informavo Lazdijų rajono policijos komisariato viršininkas Vidmantas Kondrackis,  vakar buvo surašyti 2 administracinės teisės pažeidimo protokolai, šiandien – taip pat 2.  Visais atvejais gyventojai nedėvėjo apsauginių veido kaukių ir nereagavo į policijos pareigūnų nurodymus. Pirmąją ilgojo savaitgalio dieną, penktadienį, policija dėl karantino taisyklių pažeidimų Lietuvoje  nubaudė 53 žmones. Nuo karantino pradžios nuobaudos jau skirtos 2200 šalies gyventojų. Dar kartą primename, jog švelninat  karantino sąlygas,  reikalavimai nesibūriuoti, dėvėti kaukes, laikytis saugių atstumų vis dar privalomi.   Siekiant kontroliuoti karantino laikotarpiui nustatytus reikalavimus, kaip jau esame informavę, policija sustiprino  patruliavimą gegužės 1–3 dienomis visoje  Lietuvoje. Maždaug trečdaliu – nuo 530 iki 800 ekipažų – padidintos policijos pajėgos. Mūsų rajone jų pastebime taip pat žymiai daugiau, ypač – prie prekybos centrų, teritorijose, kur yra kapinės.

Vakar prieš pietus mobili brigada buvo iškviesta į Lietuvos ir Lenkijos pasienyje esantį praėjimo punktą. Ėminys dėl COVID-19 paimtas pėsčiomis iš Lenkijos grįžtančiam mūsų rajono gyventojui, gyvenančiam viename pasienio kaimų. Jis paaiškino, jog uždarbiauja pas Lenkijos ūkininką ir savaitgalį nutarė sugrįžti į namus.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis