Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Keturiasdešimt devintoji karantino diena: nustatytas susirgimo dėl COVID-19 atvejis iš užsienio grįžusiai rajono gyventojai, Seimo rinkimams planuojamas ir karantino scenarijus
2020-05-03

 


Rajono gyventojai nustatytas susirgimo dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis. Jis patvirtintas moteriai, kuri kartu su šeima grįžo keltu iš Kylio į Klaipėdos jūrų uostą – ten jai ir buvo paimtas ėminys, kurio rezultatas – teigiamas.  Moteris šiuo metu jaučiasi  gerai. Visa kartu su ją grįžusi šeima yra saviizoliacijoje savo nuosavoje sodyboje Kapčiamiesčio seniūnijoje. Daugiau sergančiųjų koronavirusine infekcija rajone per pastarąją parą nenustatyta. Lietuvoje – optimistinė COVID-19 statistika. Nors per ilgąjį savaitgalį buvo suteikta galimybė dėl COVI-19 pasitikrinti 7 tūkst. atsitiktinai parinktų gyventojų dešimtyje didžiųjų šalies miestų, naujai nustatytų susirgimų praėjusią parą – tik 4. Iš viso Lietuvoje serga 727 asmenys. Pasveikusiųjų skaičius – 635. Mirčių dėl koronavirusinės infekcijos praėjusią parą Lietuvoje nubuvo užfiksuota.

 

Rytoj – paskutinė diena, kai valstybės tarnautojai, politikai ir kiti viešojo sektoriaus darbuotojai privalo Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikti turto ir pajamų deklaracijas. VMI šią prievolę taip pat numato ir minėtas pareigas einančių asmenų šeimų nariams. Privaloma pateikti duomenis apie iki 2019 m. gruodžio 31 d. turėtą nekilnojamąjį, kitą registruojamą turtą,  gautas ir suteiktas paskolas bei vertybinius popierius, taip pat pinigines lėšas, vertingus meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius. Deklaracijas  šiemet galima pateikti tik per Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS). Jos forma, kaip jau ne kartą yra skelbusi VMI, šiemet yra supaprastinta.

 Lietuvoje vis dažniau kalbama apie rudenį vyksiančius Seimo rinkimus ir apie sąlygas, kuriomis jie galėtų vykti, jei koronavirusinė infekcija COVID-19 nesitrauks ir rinkimus teks organizuoti karantino sąlygomis. Seimo rinkimų politinė kampanija oficialiai prasidėjo balandžio 10 dieną. Jos pradžia skelbiama, kai Prezidentas pasirašo dekretą dėl Seimo rinkimų datos. Tokį dekretą Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė balandžio 9 dieną. Jame skelbiama, kad eiliniai Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai vyks spalio 11-ąją. Sveikatos apsaugos ministerija, Vyriausioji rinkimų komisija jau tariasi su sveikatos priežiūros specialistais, kaip Seimo rinkimus organizuoti saugiai. Šiuo metu  planuojamos priemonės, kaip oficialiai yra informavę rinkimų organizatoriai, išlieka tos pačios, kokių laikomės šiuo karantino laikotarpiu – apsauginės veido kaukės, saugūs atstumai tarp atėjusiųjų balsuoti ir privaloma rankų dezinfekcija einant į balsavimo patalpas.

Rajono savivaldybės saviizoliacijai paruoštuose būstuose gyvena 4 iš užsienio grįžę rajono gyventojai. Jų savijauta gera. Saviizoliacija jiems baigsis jau kitą savaitę. Naujai sugrįžtančiųjų į savivaldybės saviizoliacijos būstus laukiama tik kitos savaitės pabaigoje.

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis