Spausdinti    |    VERSIJA NEĮGALIEMS
English
Ketvirtoji karantino diena: rajone situacija stabili, bet atsipalaiduoti negalima nė sekundei
2020-03-19

Baigėsi ketvirtoji karantino diena. Gera žinia, kad susirgimų dėl koronaviruso Lazdijuose kol kas nėra. Jau esame informavę, kad šiuo metu saviizoliacijai savivaldybės įrengtuose būstuose yra apgyvendinti 3 rajono gyventojai. Šiandien, jau vėlai vakare, iš Vilniaus oro uosto bus parvežtas dar vienas gyventojas, kuris, nors ir neturi ligos požymių - turi saviizoliuotis, o namuose tokios galimybės neturi.

 

Savivaldybė vis dar gauna daug gyventojų pranešimų apie tai, kad sugrįžę iš užsienio asmenys vaikšto viešose vietose, lanko prekybos centrus. Būkime budrūs ir apie juos praneškime bendruoju pagalbos telefonu 112. Mūsų pasikeitusio kasdienio gyvenimo taisyklės išlieka tokios pačios – kuo mažiau bendrauti, lankytis vieniems pas kitus. Vienintelė, pati saugiausia kovos su koronavirusu priemonė išlieka ATSARGUMAS ir privalomi išlaikyti ATSTUMAI bendraujant.

Lazdijų pasienio kontrolės punkte eilių neliko per parą. Beveik 10 kilometrų eilės, kuri buvo susiformavusi atidarius Lazdijų pasienio postą antradienį, jau nebeliko. Rajono savivaldybė už konstruktyvų bendradarbiavimą dėkoja Lietuvos policijos bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams, kurių dėka pavyko suvaldyti automobilių srautą. Ir toliau su jais veiksime kartu, kad kiek įmanoma padėtume vežėjams ir užtikrintume, kad pasienyje būtų ne tik operatyvus pravažiavimas, bet ir sprendžiamos buities problemos, palaikoma švara ir tvarka. Pagal naujausią gautą informaciją nuo kovo 20 d. 1 val. nakties Lietuvos laiku (0.00 val. Lenkijos laiku) per Lazdijų - Aradninkų pasienio kontrolės punktą į Lenkiją nebebus leidžiama vykti krovininiams automobiliams, kurių masė yra didesnė nei 7,5 tonos.

Alytuje jau greitai veiks mobilus patikros punktas – vyksta dirbsiančių darbuotojų mokymai. Pradėjus veikti minėtam punktui, į jį savarankiškai atvykę gyventojai galės pasitikrinti, ar neserga koranovirusu (COVID-19). Minėtame punkte dirbs ir Lazdijų rajono medicinos darbuotojai. Šiandien grupė jų išvyko į specialiuosius mokymus. Tai - 9 žmonių komanda, kuri pagal nustatytą grafiką dirbs nuo kovo 22 dienos. Komandoje – 3 slaugytojos, turinčios teisę imti mėginius ir 6 Lazdijų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro atstovės, kurios pildytis atvykstančiųjų pasitikrinti dokumentus. Džiugu, kad kiek vėliau nei buvo planuota, bet pasitikrinti ar neserga koranovirusu Alytaus apskrities gyventojai turės galimybę.

Vyriausybė pažadėjo – šalies verslininkams palengvins nuostolių, patirtų dėl koronaviruso ir su juo susijusio karantino, naštą. Lietuvos Respublikos Vyriausybė skubos tvarka sveikatos apsaugos paslaugų užtikrinimui, ekonomikos skatinimui ir nukentėjusiam verslui planuoja skirti 2,5 mlrd. eurų paramą. Šiam siūlymui pritarė ir Lietuvos Respublikos Seimas. Savo veiksmų planą ir biudžeto lėšų perskirstymą, siekiant padėti mūsų rajono darbdaviams ir darbuotojams, jau rengia ir Lazdijų rajono savivaldybė.

Valstybės ir savivaldybės įstaigose – karantinas. Pamažu išmokstame gyventi ir dirbti jo sąlygomis. Karantinas gali užtrukti ne tik dvi savaites, kurios oficialiai yra paskelbtos, bet ir gerokai ilgiau. Lazdijų savivaldybė bei jos įstaigos, taip pat dauguma privataus sektoriaus įstaigų, darbą organizuoja nuotoliniu būdu. Nors savivaldybės durys yra užrakintos, tačiau ant jų skelbiami kontaktiniai telefonų numeriai. Jau pirmąją karantino dieną ant savivaldybės pastato, greta paradinio įėjimo, atsirado pašto dėžutė gyventojų laiškams, pasiūlymams, kitiems dokumentams. Pradžioje kilusios problemos sprendžiamos, tačiau kiekviena diena atneša vis naujus iššūkius.

 

 

Atgal Spausdinimo versija Siųsti draugui Archyvas
Dalintis